Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Žiemai persiritus į antrą pusę, Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos fortepijono metodinė grupė surengė jau tradicija tapusį III respublikinį festivalį-konkursą „GRAND PAS“. Trečiąjį kartą pakvietėme muzikuoti šokio ritmu, juk šio festivalio-konkurso tikslas – gilinti ir ugdyti mokinių fortepijoninio šokio žanro žinias bei bendrakultūrines kompetencijas, tenkinant jų saviraiškos poreikius, skatinant kūrybiškumą. Pasirinktas šokio žanras įpareigoja mokytoją iš naujo perversti sukauptą muzikinę literatūrą, ieškoti naujų kūrinių. Festivaliui-konkursui pateiktas repertuaras – labai platus: nuo J. S. Bacho menuetų, F. Chopino valsų, M. K. Oginskio polonezų iki vaikų labai mėgstamų W. Gillocko, M. Mier, vis labiau įsitvirtinančių pedagoginėje praktikoje šiuolaikinių lietuvių kompozitorių, mūsų kolegų kūrybos – V. Jucevičienės, V. Purlytės bei kitų šiuolaikinių kompozitorių šokio žanro opusų.

Šiemet surengti festivalį-konkursą buvo nemenkas iššūkis. Jau beveik metus dirbame nuotoliniu būdu, kuris iš mokytojo reikalauja didžiulio kūrybinio, profesinio potencialo, dar didesnių kantrybės resursų bei techninio pasiruošimo. Todėl labai džiaugiamės, kad mokyklos – partnerės iš skirtingų Lietuvos regionų (Zarasų, Biržų, Rietavo, Kaišiadorių, Vilkaviškio, Raseinių, Panevėžio rajono) nepabūgo pandemijos iššūkių ir aktyviai bendradarbiavo organizuojant nuotolinį festivalį-konkursą. Renginys šiais metais subūrė net 120 jaunųjų pianistų iš minėtų regionų ir pasipildė dalyviais iš Elektrėnų, Jonavos, Ignalinos, Kretingos, Kybartų, Mažeikių, Pagirių, Telšių, Ukmergės, Vievio, Visagino muzikos bei meno mokyklos.

Komisijai, kuri buvo sudaryta iš skirtingų Lietuvos regionų muzikos mokyklų, turinčių savitą muzikavimo tradiciją, netgi kultūrą, teko tikrai nelengva užduotis išrinkti geriausius iš geriausių. Esame dėkingi mokytojoms: Sonatai Gaušienei iš Panevėžio rajono muzikos mokyklos, Rūtai Burbulienei iš Vilkaviškio muzikos mokyklos, Danguolei Petrašiūnienei iš Zarasų meno mokyklos, Inai Valotkienei iš Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos, Daivai Pilkienei iš Kaišiadorių meno mokyklos, Džiuljetai Banienei iš Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus, Ievai Skergelzienei iš Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos bei komisijos pirmininkei Irinai Tranauskienei iš Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos. Kiekvienas konkursas – ne tik didžiulis iššūkis jauniesiems muzikos atlikėjams, jų mokytojams ir tėvams, bet ir komisijos nariams. Tai puiki profesinė patirtis, įpareigojimas ir atsakomybė. Džiaugiamės, jog šiuo konkursu sudarome galimybes vieni kitiems augti ir tobulėti bei atsiskleisti mažesnę koncertinę patirtį turintiems jauniesiems fortepijono atlikėjams. Gal iš gležnos sėklytės išaugs kilnus žmogus, muzikos mylėtojas, dėmesingas klausytojas, savo regiono kultūros šviesulys. Maloniai nustebino ir sužavėjo, jog gana gausus būrys pirmokų, beveik neturėjusių kontaktinių pamokų, atsiuntė pavyzdinius vaizdo įrašus. Šie koncertiniai įrašai puikiai atspindi jų pirmuosius grojimo meno įgūdžius, o koncertinė apranga bei paruošta pasirodymui aplinka liudija apie mokytojų skiepijamą teisingą ir kultūringą požiūrį į tvarkingą sceninį įvaizdį. Žinoma, mažieji atlikėjai nėra pajėgūs savarankiškai sukurti pilnaverčio vaizdo įrašo, todėl labai džiaugiamės tėvelių komandiniu darbu. Nuoširdžiai sveikiname visus nuotolinio festivalio-konkurso dalyvius, o bravo tariame Grand Prix laimėtojams Anastasijai Lečickajai ir jos mokytojai  Karinai Gurinai iš Visagino kūrybos ir menų akademijos bei Gustei Gedvilaitei ir jos mokytojai Ingai Grušaitei iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos.

Tikimės, kad pasibaigus visą pasaulį sukausčiusiai pandeminei situacijai, mes vėl galėsime aktyviai bendradarbiauti su mokyklomis – partnerėmis kontaktiniu būdu, vyksime į regionus gyvai klausyti jaunųjų fortepijono solistų, apdovanoti juos originaliais Kauno Dailės gimnazijos mokinių ir mokytojų sukurtais keraminiais medaliais, su kolegomis pianistais dalintis gerąja pedagogine patirtimi. O geriausius iš geriausių pakviesti baigiamajam akordui – festivalio-konkurso „GRAND PAS“ Grand Prix įteikimų iškilmėms. Viliamės, kad darniai Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos fortepijono metodinės grupės komandai ir 2023 metais pavyks sukurti muzikinę šventę mūsų mažiesiems ir ūgtelėjusiems fortepijoninės muzikos atlikėjams, jų tėvams, mokytojams ir mokyklų – partnerių bendruomenėms.

Fortepijono vyresnioji mokytoja Angelė Dumčiuvienė,
mokytoja Jurgita Momotiukaitė-Ačienė

 

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas