Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Kaišiadorių meno mokykla festivalyje – maratone

Kiekvienais metais paskutinį lapkričio šeštadienį Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija pakviečia jaunuosius pianistus atvykti į Kauną.  Čia jau XV-ą kartą vyko respublikinis jaunųjų pianistų festivalis maratonas. Šiais metais savo paruoštą programą jaunieji pianistai buvo pakviesti atlikti 9 gražiausiose Kauno miesto salėse. Festivalyje dalyvavo 390 mokinių iš 32 meno (muzikos) mokyklų, juos paruošė 208 mokytojai.

Kaišiadorių meno mokyklos jaunieji atlikėjai grojo dviejose salėse: J.Gruodžio konservatorijoje ir J.Naujalio muzikos gimnazijoje.

Kauno J.Gruodžio konservatorijos ištakos siekia 1920 m., kai buvo suvalstybinta privati muzikos mokykla. Tai buvo pirmoji Valstybinė muzikos mokykla Lietuvoje.1933 m. ji tapo Kauno konservatorija, o 1948 m. jai suteiktas J.Gruodžio vardas.

Šioje salėje savo paruoštus kūrinėlius atliko mokiniai iš Kauno 1-osios, Kauno A.Kačanausko, Kauno M.Petrausko, Prienų bei mūsų, Kaišiadorių muzikos (meno) mokyklų.  Kaišiadorietės Aistė ir Elzė Demjanovaitės, Augustė Tamošiūnaitė (mokyt. D.Pilkienė), Aura Matuliūkštytė ir Guoda Laurušonytė (mokyt. D.Eidukienė) bei Rumšiškių filialo mokiniai Monika ir Ieva Siaurusaitytės, Povilas Žumbakys, Simonas Šleinius (mokyt. V.Šimkutė) sulaukė daug klausytojų aplodismentų, nes puikiai atliko paruoštą programą. Mokytojoms buvo patikėtos svarbios pareigos: mokytoja V.Šimkutė paskirta salės koordinatore, o mokytoja D.Pilkienė renginio vedančiąja.

1945 metais Kaune buvo įkurta dešimtmetė muzikos mokykla, kuri 1965 m. išaugo į vidurinę muzikos mokyklą, o 1969 m. mokyklai suteiktas Lietuvos muzikos patriarcho, kompozitoriaus, dirigento bei pedagogo Juozo Naujalio vardas.

Naujai restauruotoje šios mokyklos salėje kartu su Šakių, Druskininkų, Garliavos, Kauno, Raseinių muzikos bei meno mokyklomis koncertavo dar viena Kaišiadorių meno mokyklos jaunųjų pianisčių komanda. Kaišiadorietės Aurėja Babeckaitė, Amanda Venckutė (mokyt. D.Baltakienė), Justina Kavaliauskaitė (mokyt. V.Murauskienė), Beatričė Gurskaitė, Adrija Venckutė, Austėja Kanclerytė (mokyt. D.Petrokienė) fortepijoniniais trio kūriniais šešiomis rankomis paįvairino ir papuošė šio koncerto programą.

Prieš grįždami namo, kaip ir kiekvienais metais, užsukome į McDonald’s. Bendravome, juokavome, dalinomės festivalio įspūdžiais.

Mes, mokytojos, džiaugiamės, kad mūsų mokiniai nori koncertuoti, atsakingai ruošiasi ir skiria laiko dažnoms repeticijoms. Jie žino, kad  kiekvienas pasirodymas reikalauja nemažai pastangų ir laiko.

Dėkojame Kauno krašto mokytojų draugijos pirmininkei Rasai Derbutienei bei jos komandai už puikią renginio organizaciją. Nesakome viso gero, sakome iki pasimatymo!

Fortepijono programos mokytojos D.Pilkienė, D.Baltakienė, D.Petrokienė

 

DSCN1825

 

 

DSCN1830

 

 

P1070975

 

 

P1070979

 

 

P1070984

 

 

P1070988