Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Pianistai "Gatvės muzikos dienoje" Šakiuose

2016 05 21 d., kaip ir kituose miestuose, Šakiuose vyko ,,Gatvės muzikos diena“. Įprasta, kad tokiuose renginiuose daugiausiai muzikuoja gitaristai, girdėti akordeono, pučiamųjų ir kitų instrumentų garsai. Tokią privilegiją čia muzikuoti turi tie, kurie pajėgia išsinešti į gatvę savo instrumentą, o mes, pianistai, ne vienerius metus tik seilę varvindavome, kol radome lengvesnį už fortepijoną (svorio atžvilgiu) variantą. Ir taip, jau antri metai, miesto centre prie sintezatoriaus išsirikiavo eilutė jaunųjų pianistų, džiuginančių praeivius savo mėgstamiausiomis melodijomis. Žmonės sustodavo paklausyti, kartu padainuoti, viena močiutė mūsų instrumentu iš klausos net pagrojo kelias rusiškas melodijas. 
 
Jaunieji muzikantai labai džiaugėsi, kai jų buvo prašoma kai kuriuos kūrinius skambinti po kelis kartus. Netrūko klausytojų komplimentų, atlikėjai buvo fotografuojami vietinių laikraščių žurnalistų, į šalia stovinčią dėžę byrėjo saldainiai, sausainiai ir pinigėliai. Mokiniai jautėsi svarbūs, reikalingi ir gerbiami. Jau antri metai dalyvaujame šioje gražioje šventėje ir antri metai už  savo tokiu būdu uždirbtas lėšas išvykstame į smagią ir prasmingą kelionę: pernai apžiūrėjome visas Kauno muzikinio teatro patalpas ir išklausėme įdomų pasakojimą apie šį teatrą, išbandėme aklųjų pojūčius tamsioje trasoje po Kauno soboru, ieškojome lobių VII-ajame Kauno forte, išsimaudėme Kauno mariose, o šiais metais buvome ekskursijoje Raudondvario dvare ir jame daug sužinojome apie kompozitorių J.Naujalį, pramogavome Kauno Uno parke, grožėjomės Kauno botanikos sodo gamta. Kitais metais, jei pradės veikti geležinkelio linija į Lenkiją, planuojame aplankyti kompozitoriaus F.Šopeno gimtinę. 
 
,,Gatvės muzikos dienai” mokiniai nemažai kūrinių išmoksta savarankiškai. Tai puikus renginys, skatinantis motyvaciją muzikuoti.
 
                                                                  
 Parengė vyr.mokyt. B.Bajoriūnaitė
                                                                                                        (Šakių MM)
 
DSC00910
 
 
DSC00931
 
 
DSC00906
 
 
DSC00908
 
 
DSC00925
 
 
DSC00932
 
 
 
DSC00987