Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Veiverių A.Kučingio meno mokyklos metai

 

Laureatų derlius Veiverių Antano Kučingio meno mokykloje

 

Veiverių meno mokyklos bendruomenė - mokytojai ir mokiniai - džiaugiasi vėl susirinkę draugėn pradėti naujųjų 2012/2013 mokslo metų. Mokykloje spindi pailsėjusių vaikų ir mokytojų šypsenos, plevena gera nuotaika, gimsta naujos kūrybinių planų idėjos. Mus pasitinka švelnios rudens saulės nušviestas renovuotas mokyklos rūmų fasadas, atnaujinta koncertų salė, keramikos ir audimo klasės, nauji žvyruoti takeliai, įrengta vasaros estrada bei apšvietimas mokyklos kieme. Visa tai padaryta už Europos sąjungos ir Prienų savivaldybės lėšas. Visą pavasarį, stebėdami tokį suaugusiųjų rūpestį bei gražėjančią mokyklą, vaikai taip pat stengėsi ir pasiekė labai gražių rezultatų moksle. Garbės lentoje turime net 17 įvairių tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatų! Šių laureatų atliekama muzika skambėjo mokslo metų atidarymo šventėje. Laureatus, jų tėvelius bei mokytojus sveikino mokyklos direktorius M.Labanauskas. Jis pirmaklasiams, taip pat ir būsimiems laureatams linkėjo įdomių bei kūrybingų mokslo metų.

Taigi, mokyklos šiemetinio derliaus kraitelė tikrai kupina laureatų.

Pavasarį ypatinga koncertinė sėkmė lydėjo fortepijoninį trio “Veiverių triolė”. Pianistės Mingailė Skiečiūtė, Faustė ir Paulina Simonavičiūtės (mokytojos R.Morkūnienė, R.Bimbaitė) balandžio pabaigoje vyko į muzikinę - koncertinę - pažintinę kelionę po Vokietiją bei Austriją. Ten ne tik laimėjo I-ąją vietą fortepijoninių ansamblių 6-ioms ir 8-ioms rankoms konkurse, bet ir lankėsi garsiojoje keista fantazija pasižymėjusio Bavarijos karaliaus Liudviko II-ojo Noišvanšteino pilyje (kuri įtraukta į top 10 įdomiausių lankytinų vietų pasaulyje), plaukiojo laivu gražiuoju “žydruoju Dunojumi”, kėlėsi keltuvais pasižvalgyti po Austrijos Alpes,  lankėsi Zalcburge – mieste, kur gimė ir gyveno V.Mocartas bei amerikietiško miuziklo “Muzikos garsai” herojai. Įkvėptas sėkmės, ansamblis “Veiverių triolė” dar dalyvavo tarptautiniuose konkursuose “Su muzika per Europą” Vilniuje bei “Musica pianoforte” Birštone, kur pelnė II-ąsias vietas. Šį rudenį ansamblis yra vėl pakviestas dalyvauti tarptautiniame jaunųjų muzikantų festivalyje Vilniuje.

Birželio mėnesį net trys Veiverių meno mokyklos mokiniai išvyko į jau tradicinę edukacinę kelionę Italijon. Evaldas Anuškevičius, Austėja Roberta Nivinskaitė (akordeonas, mokyt.V.Malinauskienė) ir Greta Krušinskaitė (gitara, mokyt. N.Ardzevičius) puikiai pasirodė tarptautiniame konkurse “Italia Award” ir pelnė I-ąsias vietas savo amžiaus kategorijose. Konkursas Italijoje - tai ne tik profesinis tobulėjimas, motyvacijos skatinimas, bet ir puikios ekskursijos po pačias lankomiausias pasaulio vietas - Romą ir Veneciją.  Mokykla labai dėkinga J.Palionio labdaros ir paramos fondui bei fondo steigėjui ponui Andriui Palioniui, parėmusiam akordeonininko E.Anuškevičiaus išvyką į konkursą.

Veiverių meno mokykla organizuoja ir inicijuoja įvairius muzikinius renginius bei konkursus rajone. Šiemet, rengdami tradicinį respublikinį jaunųjų pianistų konkursą “Linksmieji pirštukai”, pasikvietėme į pagalbą Prienų meno mokyklą. O naująjį tarptautinį jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkursą “Musica pianoforte” organizavome drauge su Birštono meno mokykla. Abu renginiai puikiai pavyko. Mokyklų bendradarbiavimas labai pasiteisino - pedagogai keičiasi profesine patirtimi, mezgasi naujos pažintys, stiprėja asmeniniai ryšiai.

Šiuose konkursuose laimėjimus pelnė ir Veiverių meno mokyklos auklėtiniai. Konkurse “Linksmieji pirštukai”: Ugnė Orinaitė - Grand Prix, Viktorija Dabušinskaitė – I-a vieta, Agnė Žalaitė – diplomas (fortepijonas, mokyt. R.Derbutienė). Konkurse “Musica pianoforte”: duetas Faustas Labanauskas (fleita)  ir Ugnė Orinaitė (fortep.) (mokytojos V.Adomavičienė, R.Derbutienė) – II-a vieta; Mantas Mocevičius (fleita) ir Paulina Simonavičiūtė (fortep.)  - diplomas (mokytojos V.Adomavičienė, R.Bimbaitė).

Ir tai dar ne pabaiga!

Mokytojos R.Derbutienės mokinė Ugnė Orinaitė Utenoje tarptautiniame konkurse “Mažieji talentai” tapo laureate; Ieva Kurtinaitytė (mokyt. A.Bareišienė) pelnė II-ą vietą tarptautiniame jaunųjų akordeonininkų konkurse „Ascoltate“ Kaune. Dar viena akordeonininkė – Alma Samoškaitė (mokyt. M.Labanauskas) nugalėjo konkurse „Pildyk talentai“, kuris buvo surengtas Veiverių meno mokykloje.

Dailės skyriaus mokiniai taip pat užsikrėtė varžybų dvasia. Jie dalyvavo I-ame respublikiniame piešimo konkurse “Štrichas” (Kauno raj.): Evelina Savickaitė – I-a vieta, o Guoda Žaleniakaitė – III-ia vieta (audimas, mokyt. Z.Mateiča).

Mūsų laureatai ir vasarą buvo kviečiami koncertuoti Prienuose bei Veiverių miestelio bažnyčioje.

Žinoma, kai kurių laureatų įkvėpimas greičiausiai įsipainios rudens voratinkliuose ir dings rūkuose. Bet kiti jau rugsėjo pirmomis dienomis repetuoja ir prašo naujų kūrinių, klausinėja apie keliones. Mokytojai irgi kupini vilties (kuri gal nedings rudenio rūkuose), kad jau spalį važiuosime  koncertuoti į Užutrakio dvarą, o pavasarį mokyklos kieme po senais išlakiais medžiais esančioje estradoje surengsime jaukų kamerinės muzikos festivalį... 

                                                                                        

                                                                                                Rūta Bimbaitė