Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

EDUKACINĖ PROGRAMA „M.K.ČIURLIONIO GYVENIMO IR KŪRYBOS KELIAIS“

Kiekvieną rudenį, pažymint žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio gimimo metines, Kauno I-osios muzikos mokyklos fortepijono klasės mokiniai vyksta į koncertinę kelionę M.K.Čiurlionio gyvenimo keliais. Dažniausiai ta proga lankydavomės M.K.Čiurlionio name – muziejuje Druskininkuose, esame pabuvoję Oginskių dvare Plungėje, o šiais mokslo metais nutarėme vykti į M.K.Čiurlionio namus Vilniuje.

M.K.Čiurlionio namai yra pačioje Vilniaus širdyje.Tai nedidelis namas jaukioje senamiesčio gatvelėje. Mus labai svetingai pasitiko renginių organizatorė Jonė Grudzinskaitė ir palydėjo iki nedidelės, jaukios koncertų salės. Paties Čiurlionio tapyta freska, paveikslai, senovinio stiliaus fortepijonas, krėslas ir stalelis su žvakidėje degančiomis žvakėmis suteikė patalpai jaukią namų atmosferą.

Po trumpo pasiruošimo prasidėjo koncertas, kuriame skambėjo M.K.Čiurlionio, S.Vainiūno, V.Švedo, V.Majorovo, D.Kairaitytės ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Tradiciškai koncertą vedė mokytoja - metodininkė Rima Eigirdienė. Ji pasakojo apie M.K.Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, jo indėlį lietuvių ir pasaulinei kultūrai, apie M.K.Čiurlionio gyvenimo metus, praleistus šiuose namuose. Skaitė ištraukas iš laiškų, citavo artimų žmonių bei bendraamžių prisiminimus. Emocingas mokytojos pasakojimas pakerėjo klausytojus. Nors koncerto dalyvių buvo daug (viso grojo 29 mokiniai), nepastebėjome, kaip prabėgo laikas.

Po koncerto apžiūrėjome M.K.Čiurlionio namų ekspoziciją, pasigrožėjome fotografijose įamžintais Vilniaus vaizdais. Kelios nuotraukos nupaveiksluotos paties M.K.Čiurlionio, kuris labai mėgo fotografuoti.

Pavaikštinėjus po Vilniaus senamiestį mūsų laukė kita pramoga - ekskursija į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą.

Nors ne kartą esame buvę teatre, matėme daug spektaklių, bet kitoje scenos pusėje lankėmės pirmąkart. Teatro užkulisius mums aprodė ilgametė teatro solistė Sofija Jonaitytė. Ji papasakojo įdomių istorijų iš artistų gyvenimo, parodė sudėtingas scenos konstrukcijas, palydėjo į butaforijos sandėlį, dailininkų dirbtuves. Apžiūrėjome artistų repeticijų patalpas, jų grimo ir poilsio kambarius, pavaikštinėjome teatro koridoriais. Turėjome galimybę išbandyti sceninius kostiumus, palaikyti rankose butaforinius šautuvus, pasifechtuoti rapyromis. Išgirdome įdomių dalykų apie teatro techninių darbuotojų, kurių spektaklio metu nematyti, veiklą. Teatras - tai sudėtingas mechanizmas, kuriame nuo ankstyvo ryto iki nakties vyksta pasiruošimas spektakliui. O pats vaidinimas – darnaus kolektyvinio darbo kulminacija.

Ekskursijos pabaigoje užsukome į teatro bufetą pasivaišinti puodeliu karšto šokolado. Mokiniai nenorėjo atsisveikinti su juos sužavėjusia ekskursijos vadove. Teatro solistė S.Jonaitytė atsakinėjo į mūsų klausimus, o pabaigai padainavo Kerubino ariją iš V.A.Mocarto operos „Figaro vedybos“. Nuoširdžiai padėkojom poniai Sofijai už puikią ekskursiją ir išskubėjome link mūsų laukiančio autobuso.

Kelionė namo neprailgo, nes vyko viktorina, kurios klausimai buvo susiję su turiningai praleistos dienos įspūdžiais.

                                                                                                 Edukacinę programą parengė jaunesnių klasių vadovė J.Žemaitytė

         Įspūdžius užrašė mokytojos Z.Sivakova ir J.Snudaitienė

 

CIMG2137

 

 IMG 1117

 

IMG 1172

 

CIMG2159

 

IMG 1206