Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Respublikinis muzikos (meno) mokyklų fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių konkursas “Akcentai”

Š. m. kovo 17 dieną Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje vyko II-asis respublikinis muzikos (meno) mokyklų fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių konkursas “Akcentai”. Organizacinio komiteto pirmininkas – mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas, koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sandra Mikušauskienė, konkurso meno vadovė – Aušra Klovaitė Berezinienė.

Respublikinis konkursas „Akcentai“ išaugo iš 2002 m. Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje organizuoto Kauno miesto muzikos mokyklų „Jaunojo koncertmeisterio“ konkurso. 2004 metais šis konkursas tapo tarptautiniu. Kas dvejus metus vykstantis vienintelis Lietuvoje “Jaunojo koncertmeisterio“ konkursas suorganizuotas net septynis kartus.

2016 metais „Jaunojo koncertmeisterio“ konkursas išaugo į naują, fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių konkursą „Akcentai“. Šio konkurso dalyviai – Lietuvos muzikos (meno) mokyklų mokiniai, skambinantys fortepijoniniuose ansambliuose keturiomis, šešiomis ar aštuoniomis rankomis arba moksleiviai, akompanuojantys iliustratoriams – vokalistams ar instrumentalistams.

Kovo 17 dieną vykusiame 2-ajame konkurse “Akcentai“ dalyvavo beveik šimtas moksleivių iš Kauno, Biržų, Jiezno, Marijampolės, Alytaus, Vievio, Utenos, Joniškio muzikos mokyklų. Jie varžėsi įvairiose amžiaus grupėse trijose – keturių rankų, šešių ar aštuonių rankų fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių – kategorijose. Pastarojoje kategorijoje konkurso dalyvis turėjo akompanuoti iliustratoriui – vokalistui ar instrumentalistui, profesionaliam atlikėjui arba moksleiviui. Buvo labai įdomu klausytis jaunųjų koncertmeisterių, akompanuojančių profesionaliems muzikams ar muzikuojančių drauge su savo bendraamžiais. Įdomu ir tai, kad fortepijoninių ansamblių kategorijoje F amžiaus grupėje moksleivis galėjo muzikuoti ansamblyje su savo pedagogu ar kitu šeimos nariu.

Konkurso dalyvių pasirodymus vertino žiuri pirmininkė – LMTA docentė, nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Albina Šikšniūtė, Radviliškio muzikos mokyklos direktorė, mokytoja metodininkė Aurelija Stončiuvienė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, mokytoja metodininkė Sandra Mikušauskienė. Už sėkmingą pasirodymą dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o konkurso nugalėtojai kiekvienoje kategorijoje ir amžiaus grupėje – laureato diplomais. Taip pat buvo įteikti diplomai už įdomiausią interpretaciją, už artistiškumą, jauniausiam konkurso ansambliui. Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos dovanėlės, o pačių jauniausių dalyvių kategorijai prizus įsteigė konkurso rėmėjai Asta ir Algirdas Noreikos. Jaunieji pianistai buvo apdovanoti gražiomis dovanomis.

Smagu, kad konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Albina Šikšniūtė pagyrė šį konkursą kaip labai įdomų, naudingą ir pastebėjo jo išskirtinumą dėl koncertmeisterio kategorijos.

Aušra Klovaitė Berezinienė

Laureatai

 

Aušra

 

SU komisija

 

G. ir S

 

Medaliai