Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

NEPAPRASTAS SIURPRIZAS ARTĖJANČIŲ ŠVENČIŲ PROGA

Reikalingas bei tinkamu laiku pasakytas žodis kartais padaro stebuklus... Geras, šiek tiek su įkvepiančia gaidele paraginimas pažadina kūrybingų mokinių ambicijas, įžiebdamas kūrybiškumo ugnelę. Ji ir leidžia atsiskleisti mokinių talentui, išmonei, beribiam kūrybiškumui, artistiškumui. Suteikia galimybę įrodyti ne tik sau, bet ir juos stebintiems klausytojams, kad jie yra be galo išradingi, įvairiapusiški jauni žmonės, gebantys per trumpą laiko tarpą sukurti kažką nepaprasto, įdomaus. Ši netikėta staigmena, nustebinusi pačius artimiausius giminaičius, tėvelius, mokytojus, koncerto žiūrovus, ir įvyko vieną gražų vakarą Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje.

2018 metų gruodžio 13 dieną vyko mokytojos Džiuljetos Banienės fortepijono klasės mokinių koncertas „Muzikinė nata“. Tai buvo vienas pirmųjų šventinių renginių, įsukęs mokyklą į kalėdinių koncertų maratoną.

Koncerto pradžioje klausytojus pasveikino mokytojų Danguolės Raškevičienės, Alinos Skirmantaitės-Ivoškienės duetas ir mergaičių vokalinis ansamblis su daina „Prisėski šalia“ (kolektyvą paruošė mokytoja Danguolė Raškevičienė). Vakaro įžanga visus atvykusius nuteikė džiaugsminga gaida.

Koncertinė scena, išpuošta šviečiančiomis girliandomis, snaigių balerinomis staiga virto „televizijos studija“, kurioje iškilmingai praėjusios savaitės žinias skelbė žavingosios „žiniasklaidos“ vedėjos Evelina Dubauskaitė ir Aira Klangauskaitė. Kaip kiekviename Lietuvos mieste buvo šventiškai įžiebtos kalėdinės eglės, taip ir šio koncerto metu buvo įžiebta mokyklinė eglutė. Visiems klausytojams smagu buvo skaičiuoti paskutines sekundes prieš jos įžiebimą. Toliau sekė įvairūs filmuoti reportažai: pasiruošimas šventiniam klasės koncertui, eglutės ir scenos puošimas, „Nuolatinių gyventojų meno mokykloje dalia“, „Mokinukų streikas“, „Pabėgimo iš pamokos istorija“, „Pradingusios natos“, „Pasiplepėkim“, „Sergam“, „Septintokių vargelis - egzaminai“.

Tarp visų šių smagių filmukų koncerte skambėjo gražiausios lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijos. Jas skambino jaunieji pianistai: Aira Klangauskaitė, Paulina Raginskytė, Evelina Dubauskaitė, Kamilė Kringelytė, Klaudija Petrauskaitė, Sairida Stankutė, sesutės Gabija ir Paulina Veličkaitės bei 2016 metų absolventas Justinas Povilauskas. Mažiesiems atlikėjams, pirmokams Nedui Jusiui, Augustei Banytei, Paulinai Šolytei, Rusnei Dagilytei ir Milai Špokaitei (antrasis instrumentas – fortepijonas) scena tapo tikru išbandymu, nes tai buvo pirmasis sėkmingas jų muzikavimas.

Renginio klausytojai, mokytojai, tėveliai, svečiai grožėjosi muzikaliais, išraiškingais mokinių pasirodymais, nuoširdžiai juokėsi, matydami nuotaikingus filmuotus kadrus. Šis vakaras visiems atvykusiems paliko gerą, nepamirštamą įspūdį. Mokiniai pateisino mokytojos lūkesčius savo gražiu muzikavimu bei komandiniu darbu.

Džiuljeta Banienė

Raseinių meno mokyklos

Ariogalos skyriaus mokytoja                                                                                            

2018 12 19, Ariogala

 

ban1

 

ban2

 

ban3

 

ban4

 

ban5

 

ban6

 

ban7

 

ban8

 

ban9

 

ban10

 

ban11

 

ban12

 

ban13

 

ban14

 

ban15

 

ban16

 

ban17

 

ban18

 

ban19

 

ban20