Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

KLAJOJANTI MUZIKA

Išaušo graži, saulėta pavasario diena – kovo 28-oji. Iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių į Zarasų meno mokyklą rinkosi jaunieji pianistai. Čia vyko I-asis tarptautinismuzikos ir meno mokyklų fortepijoninės muzikos konkursas ,,Klajojanti muzika”. Šio konkurso idėja, pasak Zarasų meno mokyklos fortepijono skyriaus vedėjos mokytojos ekspertės Danguolės Petrašiūnienės, gimė prieš kelerius metus turiningų seminarų metu, kuriuose vaikai su džiaugsmu grojo įvairių epochų ir įvairių šalių kompozitorių pjeses. Zarasų meno mokyklos mokytoja Dangira Zavackienė pasiūlė organizuoti pianistų konkursą, kurio viena iš dalyvavimo sąlygų ir būtų vienos pasaulio šalies kompozitorių kūrinių atlikimas ir populiarinimas. Taip 2017 m. įvyko pirmasis respublikinis konkursas. Pasirinktoji šalis buvo Vokietija, kitą kūrinį galima buvo rinktis laisvai. Kitais metais klausytojus džiugino austrų kompozitorių muzika... Projektas pavyko ir pranoko visus lūkesčius. Didelio susidomėjimo jis sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Baltarusijoje. Jaunieji šių šalių pianistai ir jų mokytojai panoro atvykti ir dalyvauti šiame konkurse, kurio tema šiemet buvo JAV kompozitorių kūryba. Dalyvių sulaukta išties nemažai: Daugpilio, Špogų, Šarkovščinos, Ignalinos, Utenos, Ukmergės, Švenčionių, Švečionėlių, Visagino, Dusetų, Zarasų muzikos ir meno mokyklų.

Mes kartu su Kauno I-osios muzikos mokyklos mokytoja eksperte Rūta Bimbaite buvome pakviestosį vertinimo komisiją ir tapome gražios muzikų šventės liudininkėmis.

Pedagogų konferencijose dažnai kalbama apie mokinių motyvaciją, edukacinės kultūros plėtojimą, apie būtinumą kiekvienam vaikui pasijusti gabiam ir reikšmingam. Kuriami įvairūs projektai, kurių metodas skatina mokytojus dirbti kūrybiškai, eksperimentuoti, atrandant ir plėtojant bedradarbiavimo ryšius, dalijantis naujomis idėjomis, aktualizuojant ugdymo procesą, ugdymo turinį.

Zarasų meno mokyklos kolektyvas šiuos uždavinius sprendžia puikiai. Tuo teko įsitikinti stebint, su kokiu noru, entuziazmu ir džiaugsmu vaikai skambina pasirinktus kūrinius. O koks puikus konkurso logotipas – plaukiantis laivas su aukštai iškeltomis burėmis. Nuostabus sumanymas ,,plauktimuzikos bangomis, klausantis šalies kompozitorių kūrybos. Logotipą sukūrė viena šios mokyklos dailės mokytoja, o įgyvendino Zarasų ,,Spaudos idėjos.

Taip visą dieną mes ir ,,plaukėme” tuo laivu. Skambėjo JAV kompozitorių kūriniai: amerikietiškas bliuzas, regtaimai, populiarios M.Mier, M.Bober, Dž.Geršvino, S.Džoplino kompozicijos. Salės nuotaika buvo puiki.

Labai graži idėja. kad pertraukos metu, prieš paskelbiant konkurso rezultatus, salėje mokiniai vedė atvirą pamoką, pasakojo apie JAV muzikinę kultūrą, demonstravo skaidres, mokiniai ir mokytojai klausėsi muzikos įrašų...

Visi konkurso dalyviai buvo pastebėti ir įvertinti. Tai nebuvo kupinas jaudulio ir nerimo pianistų konkursas, tai buvo tikra šventė, kurią vainikavo du didžiuliai tortai su konkurso simbolika, kuriuos iškepė Zarasų kepykla.

Konkursas baigėsi, ir dalyviai išsiskirstė, išsiveždami gerus įspūdžius, gerą nuotaiką, naujas pažintis ir didelę meilę muzikai širdyje. O laivelis plaukia tolyn į kitus pasaulio kraštus. Kitais metais pasirinkta šalis bus Rusija.

Taigi konkurso organizatoriai taria visiems ačiū ir iki pasimatymo po metų.

Svetlana Mažeikienė

Kauno I-osios muzikos mokyklos mokytoja metodininkė

 

DSCF4486

 

DSCF4492

 

IMG 20190409 110440