Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

KAUNO A.KAČANAUSKO MUZIKOS MOKYKLOS MOKINIŲ KONCERTAS PALANGOS KURHAUZO SALĖJE

Ankstų gegužės rytą, kupiną pavasarinio svaigulio, gausus būrys jaunųjų muzikantų iš Kauno A.Kačanausko muzikos mokyklos pajudėjo Palangos link. Vien tik išgirdę šio miesto pavadinimą, mes iš karto tarytum užuodžiame jūros kvapą, jaučiame ore plevenančią atostogų nuotaiką, prieš akis iškyla prabėgusių vasarų prisiminimai ir laukiantys nauji nuotykiai.

Bet į kelionę išsiruošę A.Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai turėjo visai kitokį tikslą, o ne vien tik pasivaikščioti pajūriu ar nuostabiomis kurorto gatvelėmis. Svarbiausia buvo naujai atrasti Lietuvos pajūrio perlą – Palangą. Pažinti ją ne tik kaip atostogų ir pramogų sostinę, bet ir kaip miestą su senomis kultūrinėmis tradicijomis.

Kadangi važiavo vaikai, besimokantys muzikos mokykloje, tai kelionės kulminacija buvo nepakartojamas koncertas. Ir ne bet kur, o nuostabioje Palangos Kurhauzo koncertų salėje, pastatytoje 1877 m. ir iki šių dienų išlikusioje kurorto kultūrine širdimi.

Salės grožis ir ten tvyranti dvasia įpareigojo visus atlikėjus labai pasitempti. Ir tikrai, koncertas praėjo puikiai! Klausytojai dalino gausius aplodismentus kiekvienam pasirodžiusiam. Po koncerto teko išgirsti klausytojų atsiliepimus: “puikus koncertas”, “kaip gera buvo klausyti tokio nuoširdaus koncerto”, “labai įdomi ir nenuobodi programa”. O programa tikrai buvo įdomi. Skambėjo F.Chopin, A.Piazzolla, G.Gershwin, S.Prokofjev, V.Klovos, taip pat mūsų mokyklos fortepijono mokytojos R.Juknevičienės kūriniai. Klausytojai labai maloniai klausėsi ir girdėtų melodijų iš kino filmų.

Dar vienas labai svarbus šios kelionės momentas – prasmingo vaikų ir jaunimo užimtumo propagavimas ir sklaida. Mokydamiesi muzikos, vaikai nemažą laisvalaikio dalį turi praleisti prie instrumento. O tai šiais interneto laikais jau tampa tikru iššūkiu. Tad muzikos mokyklos misija – surasti kuo daugiau ir įvairesnių muzikos pažinimo ir mokymo formų. Koncertinės kelionės, įvairiapusė koncertų programa, bendravimas su bendraminčiais leidžia pajusti tikrąjį muzikavimo džiaugsmą, motyvuoja mokinius tobulinti savo grojimo įgūdžius. Tai augina išprususią, mokančią vertinti tikrąjį meną jaunąją kartą.

Diena Palangoje pralėkė kaip viena akimirka. Ir buvo smagu stebėti, kad paaugliai žiūrėjo vienas kitam į akis, žaidė stalo žaidimus, garsiai juokėsi, daug bendravo.

O svarbiausia, kad tą dieną vaikai daugiau lietė savo instrumentų klavišus ar stygas nei išmaniųjų telefonų ekranus. Na, pastarieji buvo naudojami (kaipgi be jų šiais laikais), bet dažniau kaip priemonė smagioms akimirkoms užfiksuoti.

Ir pabaigai. Kaip sakoma: svajonės kartais pildosi. Taip įvyko ir šįkart. Renginio iniciatorė, fortepijono mokytoja E.Muntrimienė tyliai pasvajojo, o mūsų mokyklos šaunus kolektyvas padarė viską, kad pavasarinės Palangos orą suvirpintų A.Kačanausko muzikos mokyklos mokinių koncerto garsai ir skambus vaikų juokas.

                                                                                           R.Kigienė

                      A.Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono mokytoja

 

Palanga 1

 

IMG 0483

 

Palanga 2

 

Palanga 3

 

Palanga 4

 

Palanga 5

 

Palanga 6