Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

MUZIKOS TILTAS NORVEGIJA-LIETUVA

Spalio 25 d. Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai su mokytojais išvyko į koncertinę kelionę Norvegijon. Į šią kelionę mus pakvietė buvusi Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Rasa Paliulienė. Šiuo metu mokytoja Rasa pedagoginę bei koncertinę veiklą tęsia Norvegijoje. Biržietės mokytojos D. Šimbelienė, J. Duderienė, D. Bukienė, R. Butkevičienė, I. Valotkienė kartu su Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos mokytoja D. Razguviene (anksčiau dirbusia Biržų muzikos mokykloje) sutiko prisidėti prie tarptautinio projekto realizavimo, ir su gausiu būreliu jaunųjų muzikantų – savo mokinių – išvyko į koncertus Norvegijoje.

Nuostabus jausmas, kai dvi šalys, trys muzikos – kultūros mokyklos, buvę ir esami meno kolegos, susirenka kartu muzikuoti viename projekte!

Du tarptautiniai draugystės koncertai vyko Spikkestado ir Satre miestuose – rotušėje ir evangelikų reformatų bažnyčioje. Į Satre miestą, esantį Hurum komunoje, buvo atvykę Norvegijos ambasados atstovai pasveikinti koncerto dalyvių ir renginio organizatorę Rasą Paliulienę. Koncerte pasirodė įvairaus amžiaus mokiniai: ir pradedantys savo kelionę į muzikos pasaulį, ir jau žinomi tarptautinių, respublikinių konkursų pasirodymais.

Lietuvaičiai mokiniai M. Burbulytė, I. Visockaitė, E. Mikalauskaitė, L. Čeponytė, G. Šernaitė, Ž. Pakalnytė, E. Pažemeckaitė, T. Bukytė, L. Bukytė, K. Morkūnaitė, S. Pleirytė, P. Valotka, A. Flenderytė sužavėjo norvegų klausytojus savo nuoširdumu, profesionalumu, puikiai parinkta programa. Mokinių pasirodymai buvo ypatingai pakylėti, atsakomybę jie jautė ir už save, ir už pedagogų įdėtą triūsą, o taipogi veikė juos supančios erdvės grožis. Jautriai, įtaigiai savo programą atliko ir Norvegijos jaunieji muzikantai: smuiku, gitara, fortepijonu, klarnetu buvo atliekama įvairių žanrų muzika.

Kelionė buvo įtempta ir turininga. Mokiniai įgijo gražios, naujos koncertinės patirties. Keliavome greitais traukiniais, žavėjomės nuostabia Noevegijos gamta. Osle aplankėme Nacionalinį operos ir baleto teatrą, G. Vigelendo skulptūrų parką – didžiausią šedevrą, neturintį sau lygių visame pasaulyje.

Renginio organizatorė Rasa dėkojo mokytojams už nuoširdų darbą, o mokiniams linkėjo nepaliauti muzikuoti. Atsisveikinant su Norvegija buvo išsakyta viltis, kad užsimezgusi daugystė nenutrūks ir tęsis Lietuvoje.

Biržų V. Jakubėno muzikos

mokyklos mokytoja I. Valotkienė

Biržų foto 1

 

Biržų foto 2