Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

JAUNIEJI KAIŠIADORIŲ PIANISTAI – RESPUBLIKINIO FESTIVALIO DALYVIAI

Lapkričio paskutinį šeštadienį, iškilmingai paminėję Kaišiadorių meno mokyklos 55-metį, jaunieji pianistai ir jų mokytojai, kaip ir kiekvienais metais, vyko į Kauną. Čia jau devynioliktąjį kartą vyko respublikinis jaunųjų pianistų festivalis-maratonas, skirtas Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos įkūrėjai ir festivalio idėjos autorei Vitai Karužaitei atminti. Festivalis yra mėgstamas pianistų bendruomenės, todėl kiekvienais metais renginyje dalyvauja vis gausesnis jaunųjų pianistų būrys iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. Šįmet koncertuojančiųjų gretas papildė ir pianistai iš Lenkijos Punsko muzikos mokyklos.

Savo paruoštą muzikinę programą jaunieji pianistai tuo pačiu metu, 12 valandą, grojo vienuolikoje gražiausių Kauno miesto salių. Iš viso dalyvavo 500 muzikantų iš 37 meno ir muzikos mokyklų, kuriuos paruošė 227 mokytojai.

Kaišiadorių jaunieji atlikėjai skambino Kauno sakralinės muzikos mokyklos salėje. Ši mokykla, kurios credo - ,,Per muziką į Dievą“ ir kuri įkurta 1991 m. chorų „Pastoralė“ ir „Giesmė“ vadovių N. Jautakienės ir jos dukters S. Jautakaitės iniciatyva, yra istoriniame name, šalia Kauno Katedros. Čia kartu su Kauno sakralinės, Kauno 1-osios, Kėdainių ir Lazdijų muzikos bei meno mokyklomis koncertavo Kaišiadorių meno mokyklos jaunieji pianistai.

Koncertą vedė mokytoja Neringa Dainelytė, jai talkino mokytojos Sandra Mikušauskienė ir Inga Gelažiūtė. Į programą darniai įsiliejo soliniai mūsų mažųjų ir vyresniųjų mokinių kūriniai, atliekami Emilijos Kuktaitės, Delijos Žilinskaitės, Ugniaus Majausko (mokyt. D. Pilkienė), Mildos Valčiukaitės (mokyt. S. Adžgauskienė) bei Beatričės Gurskaitės (mokyt. D. Petrokienė). Savo ansamblinį kūrinį atliko fortepijoninis Evitos Morkūnaitės ir Liepos Kavaliauskaitės (mokyt. D. Eidukienė) duetas, susidomėję klausėmės dviejų fortepijoninių trio, skambinusių šešiomis rankomis prie vieno instrumento, grojimo: mažųjų trio – Martynos Lažauninkaitės, Akvilinos Šadurskaitės ir Aidos Stanislauskaitės (mokyt. D. Baltakienė, D. Pilkienė) bei vyresniųjų trio – Adrijos Jurkevičiūtės, Dominyko Lažauninko ir Simono Bagdono (mokyt. D. Baltakienė, D. Petrokienė).

Po koncerto visi atlikėjai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir pakviesti į sceną bendrai nuotraukai.

Pasibaigus renginiui, nuėjome pažiūrėti Kauno miesto ,,kosminės“ eglės, kurios šių metų tema pagal ,,Mažąjį princą“ – ,,tikri dalykai matomi tik širdimi“. Garsiai skambant muzikai, apsupti kosminių žaislų, truputį patrepsėjom, pajudėjom ir nusifotografavom. Po to, smagiai nusiteikę, kaip ir kiekvienais metais, užsukome į McDonald’s. Bendravome, juokavome, dalinomės festivalio įspūdžiais.

Dėkojame festivalio koordinatorėms Violetai Jucevičienei ir Jurgitai Lapienytei už galimybę koncertuoti Kaune. Tai mums šventė, kurios laukiame kiekvienais metais. Tikimės dalyvauti ir jubiliejiniame, XX-ajame festivalyje su geriausiais mokyklos pianistais.

Mokytojos D. Baltakienė, D. Petrokienė

Nuotraukos S. Adžgauskienės

 

01

 

02

 

04

 

06

 

08