Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

MUZIKINĖS AKIMIRKOS J. GRUODŽIO MUZIEJUJE

Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono klasėje visada gausu koncertų, edukacinių ir koncertinių išvykų. Aktyvus muzikinis gyvenimas staiga buvo sustabdytas dėl COVID-19 pandemijos. Mums liko tik nuotolinis mokymasis ir veikla online.

Mokytojų ir vaikų džiaugsmui šie mokslo metai prasidėjo įprastai. O noras koncertuoti tik padvigubėjo.

Jaunesniųjų klasių vadovė J. Žemaitytė, mokytojos J. Snudaitienė ir Z. Sivakova šioje nepaprastoje situacijoje išdrįso organizuoti koncertą. Jis vyko spalio 1 dieną, minint pasaulinę Muzikos dieną, Juozo Gruodžio muziejuje. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai –  mūsų mokykla yra garsaus lietuvių kompozitoriaus J. Gruodžio gatvėje.

 

IMG 0479

 

Dėl saugos koncertas vyko atviroje erdvėje, muziejaus kiemelyje. Atlikėjų būrys nebuvo gausus, nes būtų sunku išlaikyti atstumą. Bet visą kameriškumą atpirko emocingas, pakylėtas kūrinių atlikimas. Išsiilgę viešų pasirodymų jaunieji pianistai nuoširdžiai grojo, džiaugėsi kiekviena bendro muzikavimo akimirka. Koncertą vedė mokytoja J. Snudaitienė. Jaunuosius pianistus parengė mokytojos J. Žemaitytė, J. Snudaitienė, N. Dainelytė, E. Sadauskaitė-Gerulienė, S. Mikušauskienė, S. Mažeikienė, L. Biliunskienė ir Z. Sivakova.

 

IMG 1092

 

IMG 1104

 

IMG 1097

 

IMG 1103

 

IMG 1109

 

Pasibaigus koncertui mūsų jau laukė gidė. Ji labai įdomiai papasakojo apie kompozitorių, prajuokino linksmais atsitikimais iš jo šeimos gyvenimo. Išlikusi autentiška namo aplinka atskleidė čia gyvenusių kompozitoriaus ir jo žmonos buitį, leido pajusti to laikmečio dvasią.

 

IMG 0481

 

IMG 1091

 

Nuostabus oras, supanti žaluma, bendravimo džiaugsmas lydėjo mūsų išvyką. Į mokyklą mes grįžome pilni entuziazmo ir noro toliau muzikuoti ir kurti grožį.

 

IMG 1100

 

Straipsnį ir nuotraukas parengė mokyt. J. Žemaitytė, Z. Sivakova, J. Snudaitienė