Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Šaunus festivalis

Dalia Eidukienė

Kaišiadorių meno mokykla

 

Kai už lango pasibeldžia žiema, kai po truputį pradeda jaustis kalėdinės nuotaikos, meno mokyklos fortepijono skyriaus auklėtiniai ir jų mokytojai jau daugelį metų „kelia sparnus“ ir vyksta į respublikinį jaunųjų pianistų festivalį-maratoną. Šie metai taip pat ne išimtis. Tai gražaus tęstinumo, patirties ir pažinimo renginys, kuris vyko jau 12-ąjį kartą. Dalyvių skaičius išaugo iki 479, juos ruošusių mokytojų - 218, o muzikos garsai sklido iš 10 koncertų salių.

Kaišiadorių meno mokyklos maratono „STARTAS“- VDU Muzikos akademijoje ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Koncerto pranešėja - mūsų mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Pilkienė - energingai ir nuotaikingai į sceną lydėjo kiekvieną jaunąjį pianistą. O kad pažintis mokiniams nesibaigtų vien prisilietimu prie instrumento, reginyje dalyvavo ir VDU fortepijono katedros docentė Jūratė Šleinytė, kuri papasakojo apie Muzikos akademiją.

Šių dienų akademija - talentingų ir profesionalių pedagogų buveinė, ugdanti intelektualią, kuriančią asmenybę, kartu turinti gilias, dar XX a. pradžią menančias profesionalių muzikų rengimo tradicijas.

Po  pažintinio ir išsamaus pasakojimo apie Muzikos akademiją koncerto dalyviai toliau tęsė muzikinius pasirodymus, kviesdami klausytojus pasinerti į spalvingą ir nuotaikingą garsų jūrą.

Augustinas Pilkis, Augustė Matuliūkštytė, Guoda Laurušonytė, Kristina Mikulytė, Laura Česlauskaitė, Lukas Čėsna, Aušvydas Kriščiūnas, Monika Siaurusaitytė, Karolis Lukoševičius, Povilas Ezerskis, Tomas Linkus, Paulina Pilkytė, Povilas Kratavičius, Greta Krilavičiūtė, Ugnė Naudžiūnaitė, Ugnė Sinkevičiūtė - tai tas šaunus šių metų festivalio-maratono būrys.

O juos ruošusioms mokytojoms – Daivai Pilkienei, Daliai Petrokienei, Daivutei Baltakienei, Vaidai Šimkutei, Ramutei Pečeliūnienei, Violetai Murauskienei, Daliai Eidukienei, Jūratei Baranauskienei, Laimai Mažuolytei, Redai Vainorei, Laimutei Baranauskienei – galima palinkėti nepaiilsti ir ruošti jaunuosius muzikaliuosius maratoniečius sekančiam „STARTUI“.