Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Verta paklausyti!

 

,,Muzika paliečia mūsų esybės gelmes ir išveda į paviršių tai, ką ji mūsų esybėje randa.

Muzikos harmonija ir melodija ne tik neša žmogui džiaugsmą, bet padeda pasiekti aukščiausius sąmonės lygmenis, kurie kupini vienybės, meilės, džiaugsmo ir realizacijos“

Sri Chinmoy

 

                                                                                                           

Jeigu manote, kad 2x2 bus 4, klystate. ,,Dvi Po Dvi“ – tai 2012 metais susikūręs Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytojų fortepijoninis duetas. Jo narės yra Viktorija Gailiutė ir Elena Muntrimienė. Šias kiek skirtingų kartų pianistes, pedagoges į duetą sujungė nenumaldomas noras muzikuoti, patirti scenos jaudulį, muzika išreikšti savo mintis.

Ne vienam muzikos mokyklų fortepijono pedagogui pažįstama situacija: baigtos studijos, pradėtas pedagoginis darbas, kasdienės pratybos prie instrumento tarsi ir nebereikalingos, o širdyje tvyro tuštuma, kurią bandoma užpildyti prisiminimais apie buvusius pasirodymus scenoje, konkursus, koncertus, ansamblių partnerius, mylimus pedagogus. Ne kiekvienam būna lemta perskrieti tą bauginančią bedugnę  ir vėl sugrįžti į sceną.

Viktorija ir Elena sugebėjo tai padaryti. Bendraudamos mokykloje, dirbdamos gretimose klasėse, pajuto minčių ir muzikinių skonių vienybę, pabandė kartu prisėsti prie instrumento, pateikti muzikinį siurprizą kolegų gimtadienio proga. Muzikinis bendravimas pasiteisino, prasidėjo intensyvus darbas, repertuaro paieškos, pirmieji pasirodymai įvairiuose koncertuose. 2012 metų pavasarį atlikėjos dalyvavo Tarptautiniame muzikos konkurse ,,Euterpe“ Italijoje ir užėmė I vietą. 2013 m. gegužę laimėjo Grand Prix Tarptautiniame muzikos konkurse ,,Paolo Barraso“ ir buvo pakviestos surengti savo koncertą festivalio ,,Della Valle Dell‘Orfento“ programoje.

Apie šį koncertą pasakoja Elena Muntrimienė:

,,Rugpjūčio 18 d. mūsų koncertas prasidėjo pusę vienuoliktos vakare. Italijoje ,,verda“ vakarinis gyvenimas, dauguma vyresnio amžiaus žmonių nesėdi namuose, eina į koncertus ir įvairius kitus renginius. Mūsų koncerto atmosfera buvo labai maloni, matėm daugybę besišypsančių žmonių, kurie negailėjo aplodismentų. Bisavome dukart. Prieš koncertą mūsų pristatyti ir padrąsinti atėjo miestelio meras. Po koncerto pasijutome ,,žvaigždėmis“, fotoaparatų blykstės mirgėjo be atokvėpio, į užkulisius atėję žmonės pasakė daug gražių žodžių, klausinėjo apie kūrinius, domėjosi aranžuotėmis, vyrai bučiavo rankas... Koncerto organizatoriai liko patenkinti atsiliepimais. Festivalyje dalyvavo nemažai patyrusių, koncertuojančių atlikėjų. Susipažinom su labai įdomiais muzikantais. Tikimės ir ateityje bendrauti, pasikviesti juos koncertams į Lietuvą“.

Šiuo metu duetas ruošiasi atsakingam debiutiniam koncertui ,,Kai nereikia žodžių“ Kauno menininkų namuose. Jis įvyks rugsėjo 24 d. 18 val. Programoje C.Debussy, S.Rachmaninoff, G.Bizet, C.Saint-Saens, A.Piazzolla, P.Tchaikovsky kūriniai.

Į šį koncertą kviečiame visus, norinčius susipažinti su nauju fortepijoniniu ansambliu.

Tikrai verta paklausyti!

Jūratė Šleinytė

A. Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė

 

Koncertas maza

Koncertas

 

P8204831 maza

Atspindžiai 

  

Po sekmingo grojimo maza

Po sėkmingo grojimo

 

Siu metu Paolo Barraso konkursas maza

Šių metų Paolo Barraso konkurse

 

Su konkurso Euterpe komisija maza

Su konkurso "Euterpe" komisija