Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Koncertų paradas Raseinių MM Ariogalos filiale

Džiuljeta Banienė

Raseinių meno mokyklos vyresnioji mokytoja

 

PAVASARINIS KONCERTŲ PARADAS

 

        Pavasaris -  nuostabiausias metų laikas.  Gausus obelų, vyšnių, pavasarinių gėlių žydėjimu, šiltu vėjeliu, pirmaisiais griausmais ir lietumi…O Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo jaunieji muzikos atlikėjai džiūgavo turėdami galimybę savo talentą parodyti  pavasario koncertuose, festivaliuose, konkursuose.

 

 

  “Vaivorykštės juosta - 2013” Babtuose

Šių metų balandžio 24 dieną Garliavos meno mokyklos Babtų filiale vyko net du mainų koncertai “Vaivorykštės juosta - 2013”, kuriuos stebėjo Babtų gimnazijos moksleiviai. Susitikimą organizavo Garliavos ir Raseinių meno mokyklų filialų pučiamųjų specialybių vyresnieji mokytojai Justinas Straukas ir Arūnas Krištapavičius. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tarp filialų mokytojų tęsiasi ir  suteikia galimybę dalintis gerąja darbo patirtimi, o mokiniams - koncertuoti, tobulėti.

 

Meno mokykl   Ariogalos ir Babt   filial   jaunieji atlik Śjai ir mokytojai po koncerto 2013 04 24 800x484 640x387

 Ariogalos ir Babtų filialų jaunieji atlikėjai ir mokytojai po koncerto

 

      Pasaka-koncertas mažiesiems

Balandžio 30 dieną Ariogalos gimnazijos pradinio ugdymo skyriaus aktų salėje vyko koncertas-pasaka “Vienos dienos katinėlio Herkulio nuotykis”. Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo  įvairių muzikos specialybių jaunieji atlikėjai demonstravo savo muzikalumą, artistiškumą, atliekamų kūrinių interpretacijas. Renginį stebėję pradinio ugdymo mokiniai, jų mokytojos džiaugėsi patirtomis akimirkomis, žavėjosi jaunųjų koncerto vedėjų Patricijos Stašinskytės (šios pasakos autorės) ir Faustinos Andriuškaitės pasakojimu.

 

RMM Ariogalos filialo jaunieji atlik Śjai Ariogalos gimnazijos pradiniame sk po koncerto 2013 04 30 800x518 640x414

 Jaunieji atlikėjai po koncerto

 

      Jaunųjų pianistų konkursas-festivalis Dauguose

Gegužės septinta diena jaunosioms pianistėms Faustinai Andriuškaitei (mokytoja Džiuljeta Banienė) ir Algimantei Ambrulaitytei (mokytoja Alina Skirmantaitė) buvo ypatinga. Šią dieną Dauguose, Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje, vyko ketvirtasis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas-festivalis “Sentimentai valsui-2013”. Renginyje dalyvavo įvairūs Lietuvos meno ir muzikos mokyklų kolektyvai: vokaliniai-instrumentiniai duetai, solistai, kameriniai, instrumentiniai ar vokaliniai ansambliai. Jie atliko po vieną muzikinį kūrinį – valsą. Šis renginys buvo skirtas mokyklos įkūrimo 35-mečiui paminėti. Visi konkurso-festivalio dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Konkurso “Sentimentai valsui-2013” dalyvius vertino  komisija. Išraiškingiausiai valsus pagroję ar padainavę atlikėjai buvo apdovanoti specialiais prizais, diplomais.  Mūsų mokyklos mokinės džiaugėsi pirmą kartą dalyvavusios tokiame renginyje, turėjusios galimybę įgauti sceninės patirties svetingame Dzūkijos mieste Dauguose.

 

     Jaunųjų pianisčių įspūdžiai po koncerto Zyplių dvare

Ne tik  Daugų miestelis pasižymi gražiu kraštovaizdžiu. Mokytojos Džiuljetos Banienės jauniausios pianistės iki šiol negali užmiršti nuostabios kelionės į Šakių rajono Zyplių dvarą. Koncerte dalyvavo jaunieji pianistai ir mokytojai iš Šakių, Kazlų Rūdos meno mokyklų, Gelgaudiškio (Šakių MM) ir Ariogalos filialų (Raseinių MM).  Koncertą “ Praeitį į dabartį pakvietus” organizavo Šakių meno mokyklos vyresnioji mokytoja Bronislava Bajoriūnaitė. Žavėjomės šios mokytojos entuziazmu, puikiai organizuotu koncertu dvare, ekskursijomis po dvarą ir jo apylinkes. Mokytoja Džiuljeta dėkinga ir Gabijos mamytei Violetai Laurinavičienei už pagalbą vykstant į šią kelionę.

 

 Mokytoja D Š. Banien Ś ir jaunosios pianist Śs po koncerto Zypli   dvare 2013 05 16 800x594 640x475

Mokytoja Džiuljeta Banienė ir jaunosios pianistės po koncerto

 

Jaunieji pianistai ir mokytojos po koncerto Zypli   dvare 2013 05 16 800x446 640x357

Jaunieji pianistai ir mokytojos po koncerto Zyplių dvare

 

   “Pirmasis muzikavimo pavasaris” Ariogaloje

Šių metų gegužės 13 diena mūsų mokyklos patiems mažiausiems mokinukams tapo viena iš įsimintiniausių pavasario dienų. Šią dieną mokykloje vyko pirmokų šventė-koncertas “Pirmasis muzikavimo koncertas”. Ją organizavo mokytoja Džiuljeta Banienė. Šventė išsiskyrė savo žaismingomis nuotaikomis, netikėtais siurprizais, nuoširdžiu pirmokų muzikavimu. Renginį vedė šaunios, kūrybiškos, išradingos bei artistiškos vedėjos – Gintarė Banytė (2010 m. mokyklos absolventė ir šio renginio autorė) ir jos draugė Raminta Lukauskaitė. Pirmokai nuoširdžiai vykdė visus vedėjų sumanymus: žaidė žaidimus, šoko ratelyje, tikroviškai įsijautė į Gintarės sukurtos pasakos “Miško muzikinė grupė” personažų vaidmenis, grojo įvairiais instrumentais: kanklėmis, pianinu, akordeonu, smuiku. Koncerto klausytojai - mokytojai, tėveliai, artimieji - buvo nustebinti pirmokų pasiekta pažanga per metus. Vaikai muzikaliai atliko pjeses, drąsiai ir laisvai jautėsi scenoje. Ši šventė patiems mažiausiems meno mokyklos ugdytiniams tapo puikiu startu į muzikos pasaulį.

 

Ariogalos filialo jauniausieji atlik Śjai mokytojos koncerto ved Śjos po  Īvent Śs 1-ASIS MUZIKAVIMO PAVASARIS 2013 05 13 800x600 640x480

Ariogalos filialo jauniausieji atlikėjai, mokytojos, koncerto vedėjos po šventės

    

Kauno XIV-ajame kamerinių ansamblių festivalyje “Garsų išdaigos”

            2013 metų gegužės 25 dieną pavasario koncertų maratoną užbaigė Kauno J.Gruodžio konservatorijoje vykęs respublikinis XIV Kauno krašto kamerinio muzikavimo festivalis “Garsų išdaigos”. Renginyje dalyvavo J.Gruodžio konservatorijos moksleiviai, meno ir muzikos mokyklų jaunieji pianistai, fleitininkai, smuikininkai, saksofonininkai, vokalistai, atvykę iš Ariogalos, Birštono, Biržų, Kėdainių, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Kauno miestų. Festivalį organizavo Kauno miesto savivaldybės švietimo ir ugdymo skyrius, J.Gruodžio konservatorija ir  fortepijono (antro instrumento) mokytojų metodinė grupė. Koncerto vedėja mokytoja Eglė Valantinienė negailėjo gražių pagyrimų ne tik mokiniams už muzikavimą, bet ir mokytojams  už puikų mokinių paruošimą fetivaliui, kūrybinį darbą, išradingas interpretacijas, kūrinių aranžuotes.

Jau ketvirtus metus Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo  mokytojai ruošia savo mokinius šiam festivaliui. Šiais metais į respublikinį renginį koncertuoti vyko nemažas būrys jaunųjų atlikėjų: pianistės - Skaistė Jurkšaitytė, Aida Nacevičiūtė, Faustina Andriuškaitė, Ugnė Matukaitytė (jas ruošė mokytoja Džiuljeta Banienė) ir saksofonininkai – Arnas Džiaugys, Kornelijus Krūgelis, Lukas Noreika (mokinius ruošė mokytojas Arūnas Krištapavičius). Mokiniai už puikų muzikavimą buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Mokytojams buvo įteikti padėkos raštai.

 

Festivalio Garsu isdaigos dalyviai po koncerto 2013 05 25 800x565 640x452

 Festivalio "Garsų išdaigos" dalyviai po renginio

 

Skambina jaunosios pianist Śs S. Jurk Īaityt Ś A. Nacevi Źi ½t Ś F. Andriu Īkait Ś festivalyje GARS   I ĀDAIGOS Kauno J. Gruod Šio konservatorija 800x512 640x410

Festivalyje skambina jaunosios pianistės S.Jurkšaitytė, A.Nacevičiūtė, F.Andriuškaitė

 

                Baigiamasis koncertas Ariogaloje “Mes nepaliksim muzikos…”

            Pačiu gražiausiu pavasario akordu tapo baigiamasis mokyklos renginys. Šventės pradžioje visus susirinkusius pasveikino Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Danutė Nedzinskienė. Ji pasidžiaugė mokinių pasiekimais, dėkojo mokytojams už kūrybiškumą, nuoširdų darbą su ugdytiniais. Vėliau iškilmingai buvo įteikti baigimo pažymėjimai absolventėms Jomantei Ambrazaitei (fortepijono klasė) ir Kornelijai Prokopimaitei (kanklių klasė). Po apdovanojimų vyko  šventinis  koncertas “Mes nepaliksim muzikos…”. Koncerte dalyvavo ne tik absolventės Jomantė ir Kornelija, bet ir respublikinių, tarptautinių festivalių, konkursų dalyviai. Skambėjo populiariausi kompozitorių kūriniai, kuriuos puikiai ir nuoširdžiai atliko jaunieji pianistai, akordeonininkės, kanklininkės, smuikininkės, pūtikai, jaunių choro dalyviai. Mokinius koncertui ruošė mokytojai - D.Nedzinskienė (akordeonas), A.Skirmantaitė ir D.Banienė (fortepijonas), D.Raškevičienė (jaunių choras), D.Gudžiuvienė (smuikas), R.Jurkienė (kanklės), A.Krištapavičius (saksofonas, klarnetas). Koncertą vedė mokytoja Alina Skirmantaitė. Renginiui pasibaigus visus susirinkusius ji pakvietė į mokyklos kiemelį, kur darbščių absolvenčių rankomis buvo pasodintas dekoratyvus augalas.

Prie mokyklos skambėjo vaikų juokas, nuoširdūs mokinių, tėvelių, artimųjų pašnekesiai, padėkos žodžiai mokytojams, spragsėjo fotoaparatai… Juk visų laukia šilta vasara: su nuotykiais, kelionėmis, nepakartojamais įspūdžiais, džiugiomis akimirkomis…

 

Ariogalos filialo jaunieji atlik Śjai po baigiamojo koncerto 2013 05 29 800x597 640x478

Jaunieji atlikėjai po baigiamojo koncerto