Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Įspūdžiai iš festivalio-maratono

Augustė Matuliūkštytė
 
 
Paskutinę rudens dieną, lapkričio 30-ąją, daug jaunų gabių pianistų susirinko  į XIII-ąjį respublikinį  jaunųjų pianistų festivalį – maratoną Kaune.  Šiame festivalyje jau daug metų dalyvauja ir Kaišiadorių meno mokyklos mokiniai, kurie šiemet grojo dviejose gražiausiose Kauno miesto salėse: Kauno meninkų namuose ir Kauno įgulos karininkų ramovės salėje. Menininkų namuose grojome nemažai  kaišiadoriečių – tai mergaičių trio Augustė Matuliūkštytė, Aura Matuliūkštytė ir Augustė Tamošiūnaitė (mokyt. J.Baranauskienė, D.Pilkienė), solo programą atliko Povilas Kratavičius, tango grojo Ugnė Naudžiūnaitė (fleita) bei Ugnė Sinkevičiūtė (mokyt. V.Murauskienė, L.Baranauskienė). Taip pat šiose salėse koncertavo jaunieji pianistai iš Jonavos J.Miščiukaitės meno mokyklos, Marijampolės muzikos  mokyklos, Kauno 1-osios muzikos mokyklos bei Kauno M.Petrausko muzikos mokyklos.
 
Renginį organizavo nuolatinė šio festivalio organizatorė bei globėja Rasa Derbutienė, o jį vedė visada gerai nusiteikusi mūsų meno mokyklos mokytoja Daiva Pilkienė.  Nors už lango karaliavo darganotas oras, bet koncerto salėje buvo jauku ir šilta – vaikai su gera nuotaika lipo ant scenos ir grojo išmoktus kūrinius.  Salėje netrūko šypsenų ir aplodismentų.
 
Buvo labai įdomu pabuvoti Kauno menininkų namuose, kurie pastatyti 1930 m. pagal architekto V.Žemkalnio-Landsbergio projektą. Namas buvo skirtas Vatikano diplomatinei atstovybei Lietuvoje, nors dėl nežinomų priežasčių ji taip ir nebuvo čia įkurta. 1932 m. pastate buvo įrengta vaikų ligoninė, vėliau – vaikų darželis. Nuo 1971 m. čia veikė Kūrybinės inteligentijos namai, nuo 1972 m. Kauno meno darbuotojų namai, 1979 m. pervardinti Kauno menininkų namais. 
 
Namo grįžome puikiai nusiteikę ir pažadėjome sau, kad kitais metais vėl važiuosime į šį puikų renginį.
 
DSC 0397
 
 
Picture 003
 
 
Picture 004
 
 
Picture 001
 
 
Picture 002
 
 
2013-11-30 13.54.07