Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Prie fortepijono su šypsena

 
 
 
Tokia pagrindinė mintis lydėjo kovo 8 d. Kauno A.Kačanausko muzikos mokykloje vykusį III respublikinį antrojo muzikos instrumento (fortepijono) mokinių konkursą ,,Su šypsena“. Konkurse dalyvavo apie 80 atlikėjų iš 11 Lietuvos muzikos mokyklų. Moksleivių skambinimą vertino VDU muzikos akademijos fortepijono katedros docentės Marija Čepinskienė, Jūratė Šleinytė ir J.Gruodžio konservatorijos mokytoja ekspertė Ina Vaičienė.
 
Pagrindinės konkurso entuziastės ir organizatorės, A.Kačanausko muzikos mokyklos mokytojos, antrojo muzikos instrumento (fortepijono) metodinės tarybos pirmininkės Živilė Elzbutienė ir Kristina Žilinskienė neabejotinai vadovavosi žymaus violončelininko Pablo Casals‘o žodžiais: ,,Iš muzikinių instrumentų man pats geriausias – fortepijonas, nežiūrint mano meilės violončelei. Fortepijonas – tai instrumentas, sugebantis surinkti savyje viską. Todėl, kas nori pašvęsti gyvenimą muzikai, turi išmokti skambinti fortepijonu, nepriklausomai nuo to, kokiam muzikos instrumentui teikia pirmenybę“.
 
Konkurso tikslas buvo ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti nestereotipinį mąstymą, emocijų įvairovę ir tiesiog išmokti džiaugsmo pamokas. Prasmingas renginys, vykęs saulėtą šeštadienį, tarsi siekė paneigti psichologo Raimundo Milašiūno mintį, kad ,,lietuviai apskritai nemoka ir nesugeba džiaugtis“. Konkurso rezultatai parodė, kad pagrindiniai uždaviniai buvo įgyvendinti. ,,Esame dėkingi už šią gražią, šiltą pavasario šventę mokiniams ir mokytojams, už gerą, pozityvią konkurso nuotaiką, už dėmesį antram muzikos instrumentui – fortepijonui“ – tokiais žodžiais rengėjams dėkojo Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai.
 
Pagrindinę konkurso taurę (Grand Prix) laimėjo žiuri ir klausytojų simpatijas pelnęs A.Kačanausko muzikos mokyklos septintokas Kristijonas Bučiūnas (mokytoja Z.Kučinskaitė). Specialūs prizai Didžioji ir Mažoji natos teko jautriausiai muzikavusiems dalyviams: ,,kačanauskiečiui“ Justinui Grigaičiui (mokytoja Z.Ančenkova) ir ,,liepaitei“ Indrei Manikaitei (mokytoja E.Kasteckaitė). Ryškiu skambinimu, turininga kūrinių interpretacija, tvirtais grojimo technikos įgūdžiais išsiskyrė visų grupių I-mų premijų laureatai. Tai Paulina Banaitytė iš J.Naujalio muzikos gimnazijos (mokytoja A.Paškauskienė), ,,ąžuoliukas“ Rapolas Okas (mokytoja R.Podprugina), Matas Jagelavičius (mokytoja Ž.Elzbutienė), ,,liepaitė“ Augustė Raguotytė (mokytoja M.Bereščanskaja), Anahit Sargsyan (A.Kačanausko muzikos mokykla, mokytoja D.Rudokienė).
 
Konkursas baigėsi, jaunieji atlikėjai išsiskirstė, tačiau gera nuotaika, šypsena, jautraus muzikavimo džiugesys liko dalyvių širdyse ir klausytojų mintyse. Jos apibendrintai skamba konkurso diplomantės Viktorijos Smerdovaitės mamos žodžiuose: ,,Vaikai tokių konkursų dėka pradeda suprasti, kad talentas dar ne viskas ir gerų rezultatų pasiekti galima tik daug dirbant. Dėkoju mūsų vaikų mokytojams už tai, kad valanda po valandos, diena po dienos, kantriai ir atsakingai veda mūsų vaikus į grožio ir harmonijos pasaulį“.
 
 
 Jūratė Šleinytė
 
DSC 0191
 
 
DSC03882
 
 
DSCN4933