Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

Muzikuojame dviese 2014

Jūratė Šleinytė
 
 
Poriniams metams artėjant į pabaigą, malonus šurmulys pasklinda Aleksandro Kačanausko muzikos mokykloje – artėja ,,porinis“ konkursas ,,Muzikuojame dviese“. Nuo 2004 metų vykstantis konkursas jau turi savo istoriją, tradicijas, ištikimus gerbėjus, pastovius globėjus, draugiškus partnerius. 
 
2014 metų konkursas sulaukė apie pusantro šimto dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos. Kaip ir ankstesniuose konkursuose daugiausia dalyvių buvo mišrių duetų A ir B kategorijose. Šis faktas patvirtina nuomonę, kad muzikos mokyklose kūrybingai bendrauja įvairių instrumentų mokytojai, kad jauniesiems pianistams įdomu susipažinti su kitų instrumentų skambesiu ir repertuaru. Žiuri, kuriai šį kartą, pakeitęs nuolatinį pirmininką Roką Zubovą, vadovavo Daugpilio muzikos mokyklos direktorius, pianistas, dirigentas, kompozitorius Aivars Broks, stengėsi pastebėti ir įvertinti geruosius kiekvieno muzikuojančio dueto bruožus. Fortepijoninių duetų kategorijose nebuvo daug itin ryškių atlikėjų, dauguma porų stengėsi vykdyti mokytojų nurodymus, kartais užmiršdami apie atliekamos muzikos turinį. Įdomia kūrinių interpretacija išsiskyrė I-mų premijų laureatai lietuviai Milda Daunoraitė ir Kasparas Mikužis (mokytoja L.Kašėtienė), Martyna Valeikaitė ir Debora Briaunytė (mokytoja V.Revutienė), kaliningradietės Angelina Jakovleva ir Alina Sheliag. Fortepijoninių duetų C kategorijoje I vieta nebuvo paskirta, tačiau žiuri pirmininkas atkreipė dėmesį į II premijos laureačių Eglės Ališauskaitės ir Ramintos Šulskutės bei Lauros Birbalaitės ir Gabrielės Paužuolytės sudėtingas programas ir profesionalų kūrinių atlikimą.
 
Mišrių duetų kategorijoje įdomių atlikėjų girdėjome visose amžiaus grupėse. Tai smuiko ir fortepijono duetas iš Minsko Olha Bylnova ir Marija Rusina (I vieta A grupėje), Baltarusijos atlikėjos Phuong Thao Nguyeng ir Natalija Barysavets sužavėjusios cimbolais ir fortepijonu atlikdamos J.Gruodžio ,,Rytiečių šokį“, C grupės atlikėjai birbynininkas Augustas Karpavičius ir pianistas Žygimantas Stanionis (I vieta) ir Grand Prix laimėtojos iš Daugpilio pianistė Inta Klimoviča ir fleitininkė Darta Stašane.
 
Malonu buvo klausytis konkurso uždarymo koncerto erdvioje VDU Didžiojoje salėje, kuria pasirūpino profesorius Rokas Zubovas, dėl gastrolių Lenkijoje negalėjęs dalyvauti vertinimo komisijos darbe. Kartu su pianiste Sonata Zuboviene jis pasveikino konkurso dalyvius pradėdamas uždarymo ceremoniją ir atlikdamas M.K.Čiurlionio simfoninės poemos ,,Miške“ versiją fortepijonui 4-ioms rankoms. Grand Prix Latvijos atlikėjoms įteikė jau dešimtmetį konkursą globojanti ir remianti LR Seimo narė Dalia Teišerskytė.
 
Konkursas baigėsi, bet liko pagarba muzikuojančiam jaunimui, padėka juos globojantiems mokytojams, liko šviesūs prisiminimai apie tikrų talentų proveržius. Organizatoriai aptarė konkurso eigos klausimus, nes buvo pastebėta kai kurių dalyvių nepagarba konkurso nuostatams atliekant du vienodo stiliaus kūrinius ar smarkiai pažeidžiant nustatytą laiko reglamentą. Taigi, apmąstykime konkurso pamokas, ir iki susitikimo 2016 metais!