Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

I respublikinis festivalis-konkursas „PIANO-AMBITUS“

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos valdybos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone. O ką manote jūs? Kviečiame aktyviai diskusijai FB.

https://www.facebook.com/jurgita.lapienyte/posts/10215019356211381

„Ir kas yra muzika?...“ – štai tokiu vieno žymiausių Lietuvos teatro ir kino aktoriaus, buvusio Lietuvos nacionalinio dramos teatro direktoriaus Vytauto Rumšo klausimu buvo pradėtas 2018 birželio 1 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vykęs I respublikinis festivalis-konkursas „PIANO-AMBITUS“, kurį organizavo Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija (renginio meno vadovas Kauno I muzikos mokyklos mokytojas Domantas Milius) ir kuris buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio bei tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimui.

Festivalis-konkursas išsiskyrė iš kitų panašaus pobūdžio ir formato renginių tuo, kad jame buvo pakviesti dalyvauti kitų konkursų laureatai (dauguma – I-ojo tarptautinio fortepijoninių duetų „FORTE-DUO“ ir I-ojo respublikinio pianistų konkurso „PIANO-TECH“ laureatai). Tad norėdami dalyvauti šiame festivalyje-konkurse vaikai turėjo būti laimėję prizines vietas kituose konkursuose. Tokia sąlyga įtakojo aukštą dalyvių atliekamų kūrinių meninį lygį (visi dalyviai užgrūdinti scenos ir turintys didelę koncertinę patirtį).

Taip pat džiugu, kad neskausmingai ir sklandžiai respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijų narių vietas senieji konkursų vertinimo komisijų senbuviai užleidžia jaunajai profesionalių pedagogų, atlikėjų kartai. Džiugu, kad pagaliau konkursų vertinimo komisijose matome naujus veidus, kurie fortepijono atlikimo meno subtilybes ir kitas žinias įgijo pagal Vakarų šalių mokymosi principus.

Mokytoja metodininkė Jovita Vaičiulienė, koncertmeisterė ekspertė Rita Kochanauskaitė, meno daktarė, Kauno J.Gruodžio konservatorijos dėstytoja Paulė Gudinaitė, meno daktaras, tos pačios konservatorijos dėstytojas, KTU lektorius, įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienas ryškiausių šių dienų pianistų Motiejus Bazaras dalyvaudami festivalio-konkurso vertinimo komisijos (ir kitų konkursų – „FORTE-DUO“, „PIANO-TECH“ ) darbe įnešė naujų vėjų konkursų dalyvių vertinime, kurie mums – eiliniams pedagogams, su savo mokiniais dalyvaujantiems tokio lygio konkursuose, suteikia vilties, kad pagaliau konkurso dalyvis, jo atlikimas bus įvertintas objektyviai. Neatsižvelgiant į tai, iš kokios jis ugdymo įstaigos, ar lipšniai mandagus buvo konkurso dalyvio mokytojas ir kokias pareigas jis užima. Džiugu ir pagirtina, kad laisvoje Lietuvoje užaugę ir kaip asmenybės susiformavę jaunieji pedagogai, kuriems teko našta sėdėti konkursų vertinimo komisijose, supranta sąžiningo darbo ir objektyvaus požiūrio būtinybę vertinant konkurso dalyvius.

Tikėkimės, kad jaunųjų pedagogų, vertinimo komisijos narių požiūris laikui bėgant persiduos ir konkursuose dalyvaujantiems pedagogams, ir sulauksime tos dienos, kuomet dalyvavimas konkursuose mokiniams ir juos ruošusiems mokytojams bus šventė. Kuomet džiugins bet kuri laimėta vieta, nes ji bus iškovota tik sąžiningu mokinio ir mokytojo darbu bei objektyviu požiūriu į jį.

Domantas Milius

milius5

 

milius2

 

milius1