Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija

I TARPTAUTINIS KONKURSAS „MAGNUS ROYAL YOUTH INTERNATIONAL PIANO COMPETITION“

 

Liepos 22-27 dienomis VDU muzikos akademijoje vyko I-asis tarptautinis konkursas ir meistriškumo pamokų savaitė „MAGNUS ROYAL YOUTH INTERNATIONAL PIANO COMPETITION“. Organizatoriai – Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija. Pamokas vedė VDU MA docentai J.Dvarionas, Š.Čepliauskaitė, D.Račys, lektorius D.Kepežinskas.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas – VDU Muzikos akademijos doc. dr. Jintao Liu, nariai – VDU Muzikos akademijos dekanas, doc. dr. Saulius Gerulis ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė.

Trumpam sugrįžę iš atostogų pradėjome miklinti pirštukus ir intensyviai ruoštis. Oi ne pyragai groti karštomis vasaros dienomis. Nelengva net pasiekti Akademiją, kai lyg tyčia uždarytas Aleksoto tiltas! O ką jau kalbėti apie tolimos šalies konkurentus, užtenka vien išvysti jų programas…

Konkurse bei meistriškumo pamokose dalyvavo Kauno I-osios muzikos mokyklos mokinės Nida Ardzevičiūtė (mokyt. eksp. R.Derbutienė), Paulina Sipavičiūtė (mokyt. eksp. R.Bimbaitė), Gabrielė Zakarauskaitė (mokyt. metod. J.Lapienytė), Aistė Merfeldaitė (mokyt. metod. J.Vaičiulienė). Nida tapo I vietos laureate, o Paulina, Gabrielė ir Aistė laimėjo II-ąsias vietas. Šaunus rezultatas! Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai įteikė laureatams apdovanojimų raštus, dalyvių sertifikatus, taures ir medalius! Vakare Kauno šv. Jurgio bažnyčioje vyko laureatų koncertas, kuriame vaikai grojo specialiai tai progai iš Akademijos atgabentu fortepijonu. Ar ne puiki atostogų pauzė? Galime ilsėtis toliau!

Parengė Jurgita Lapienytė

01 Magnus Laukiam pasirodymo konkurse

 

Gabrielė prof. J.Dvariono pamokoje

 

Gabrielė Zakarauskaitė

 

03 Groja A.Merfeldaitė

 

02 Groja P.Sipavičiūtė

 

05 Nida apdovanojimuose

 

04 Magnus Paulina apdovanojimuose 2

 

06 Su dekanu S.Geruliu

 

07 Magnus P.Sipavičiūtė po apdovanojimų

 

08 Magnus konkurso dalyviai

 

10 magnus Su kinietuku

 

11 Kauno panorama

 

Gabrielė bažnyčioj

 

12 Magnus Nida bažnyčioje