Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Katedroje vargonuoja Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos pianistai

Po metų pertraukos į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą rinkosi jaunieji Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos pianistai. Įvykis neeilinis. Pandemija, namų sienas pavertusi į laikinas mini koncertų sales, nesugebėjo nuslopinti vaikų bei jų mokytojų noro muzikuoti plačiajai publikai. Nuo 2005 m. vykstantis renginys – galimybė nusikelti 300 metų atgal ir išgirsti bei atlikti kūrinius instrumentu, kuriam rašė žymiausi to laikmečio kompozitoriai. Savo mažais pirštukais gražiausius baroko ir klasicizmo epochų kompozitorių kūrinius vargonais atliko mokyklos mokiniai, besimokantys muzikuoti fortepijonu.

Rodos, fortepijonas ir vargonai giminingi, bet lengva nebuvo – keletas repeticijų, vargonininko Romualdo Juzukonio konsultacijos, ir rezultatas pranoko lūkesčius. Didinga garsų jūra tirpo ne tik Katedros skliautuose, bet ir gausiai susirinkusių klausytojų širdyse. Kas galėjo pagalvoti, kad polifoninius kūrinius atliekant vargonais, didžiausiu ir turtingiausiu muzikos spalvų, dinamikos, garsų skalės požiūriu instrumentu, akyse kaupsis euforijos ašaros. Tai įsimintina akimirka tiek atlikėjams, tiek klausytojams.

Ypatingai pamalonino Katedros vargonininko Romualdo Juzukonio žodžiai: „Gražiausias koncertas, grotas „mažųjų pirštukų“ pagalba. Ačiū Jums, mažųjų pirštukų šeimininkai. Ačiū Jums, šaunieji „Pedagogų Pedagogai“, mokantys įkvėpti ir rasti motyvacijos sau, jūs visada esate laukiami prie Šiaulių Katedros vargonų“.

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus Katedroje vargonavo: Jorė Jakelevičiūtė, Viltė Kiuraitė,  Aijiselė Fokė, Austėja Laurutavičiūtė (mokyt. Loreta Bubnienė), Morta Žalalytė, Urtė Adomaitytė (mokyt. Neringa Krikščiūnė), Gabrielė Paulikaitė, Mareta Ziroyan (mokyt. Ina Lapukienė), Meda Prielaidaitė, Andrėja Abelkytė (mokyt. Ela Grigorjeva), Danielė Bagočiūtė (mokyt. Kristina Vedeckienė), Austė Staškauskaitė (mokyt. Saulė Žentelienė). Atlikėjų gretas papildė kviestiniai svečiai, buvę mokyklos mokiniai – Lėja Krikščiūnė (mokyt. Neringa Krikščiūnė) ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ugdytinė Martyna Vedeckytė (mokyt. Marija Kaubrienė). Koncertui jaunuosius pianistus ir jų pedagogus subūrė mokytoja Neringa Krikščiūnė, renginį vedė  mokytoja Monika Juščė.

Kiekvienas išėjimas į didžiąją sceną – neeilinis įvykis vaiko gyvenime. Norisi tikėti, kad Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos jauniesiems pianistams vargonų garsais pavyko išsklaidyti pandemijos rūką ir šis polifoninės muzikos koncertas Katedroje tapo tik įžanga į kitus, taip ilgai lauktus pasirodymus mylimai Šiaulių miesto publikai.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Vedeckienė

 

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas