Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ūkanotą spalio 14 dienos rytą Kauno 1-oji muzikos mokykla ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija pakvietė fortepijono mokytojus į renginį. Mokyklos didžioji salė pirmąkart tokio seminaro metu nebuvo sausakimša: dėl pandemijos iš kiekvienos mokyklos kvietėme tik po vieną atstovą, o visi kiti dalyviai renginį stebėjo nuotoliniu būdu.

I-oje seminaro praktikumo dalyje Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė pristatė projekto „Didieji muzikos genijai“ naujus metodinius leidinius. Apie pirmąsias išleistas šio projekto knygeles keletą sakinių tarė jas parengusios mokytojos Teresė Nida Zubauskaitė ir Jurgita Lapienytė. Smalsius skaitytojus jau pasiekė „Nuostabi nebaigtoji gyvenimo daina“ (apie kompozitorių F. Šubertą) ir „Fantastinė muzika, gimusi iš beprotiškos meilės“ (apie kompozitorių R. Šumaną).

II dalyje meistriškumo pamokas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, dr. Gabrielė Kondrotaitė. Pamokų tema – „Etiudai kaip technikos lavinimo ir interpretacinės įvairovės ugdymo priemonė“. Lektorė jaukiai ir betarpiškai bendravo su jaunaisiais pianistais ir klausytojais. Pačius įvairiausius –  nuo lengvų iki sudėtingų – etiudus virtuoziškai grojo Kauno 1-osios mokyklos mokiniai D. Stankus, E. Ageravičiūtė, O. Neverauskaitė, U. Petraitytė, S. Noreikaitė, A. Šulniūtė. Mokinius paruošė mokytojos J. Vaičiulienė, V. Legan, V. Grigaitienė, L. Petrauskienė, A. Klovaitė Berezinienė, E. Matulionienė. O mes, seminarą stebėję mokytojai, pasikartojome tai, ką jau žinome, ir atradome kai ką naujo. Į savo pamokas grįžome su nauja energija ir motyvacija. Juk dabar, ruošiantis mokykliniam etiudų konkursui, vyksta pats intensyviausias šių kūrinių mokymo periodas!

Didelės apimties seminaras – jame dalyvavo virš 260 mokytojų – buvo nemažas iššūkis jį organizavusiems Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojams. Didžiulis dėkui jiems!

Parengė mokytojos metodininkės
Jurgita Lapienytė ir Jolanta Snudaitienė

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas