Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Smalsus skaitytojau!

Nuobodu skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau?

Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus?

Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas?

Visa tai galėsite sužinoti mokytojos ekspertės RASOS DERBUTIENĖS projekte – knygelių serijoje apie didžiųjų kompozitorių gyvenimą.

Dešimtoji serijos knygelė, tik ką iš spaustuvės atkeliavusi ir į jaunųjų skaitytojų rankeles patekusi „KLODAS AŠILIS DEBIUSI: MUZIKINIŲ MIRAŽŲ MEISTRAS“.

Ją parengė tarptautinės kultūros unijos „Edelweiß” vadovė LINA SCHRATTER ir Kauno rajono meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė JURGITA LAPIENYTĖ.

Mintimis dalinasi autorė LINA SCHRATTER:

„Šiuolaikinio pasaulio triukšme ir informacijos kokteilyje įsiklausyti į save yra nepaprastai svarbu! O vaikams – tiesiog gyvybiškai būtina! Kitaip nebus užčiuoptas autentiškas ryšys su savo jausmais, o tarp faktų ir užduočių gausos pasimes prasmė!

Kaip paprastai pasakoti vaikui apie muzikos ir meno pasaulį, kurio jau seniai nebėra? Kas mus sieja su žmonėmis, gyvenusiais prieš kelis šimtus metų? Mano įsitikinimu – tai, kas per laiką taip ir nepasikeitė – žmogiška prigimtis. Suprasti meno pasaulį per savo juslinę patirtį yra daug lengviau ir, svarbiausia – prasmingiau nei kaupti gryną informaciją.

Rasos Derbutienės sumanyto projekto tikslas – emocingai ir vaizdingai, t. y. vaikams suprantama kalba papasakoti muzikos istoriją. Jau išleistos dešimt patrauklių, spalvingų ir informatyvių knygelių apie klasikinės muzikos kūrėjus. Orientuotos į vaikus, tačiau patrauklios bet kuriam muzikos mylėtojui: išleistose knygelėse surinktos ir perpasakotos muzikinės istorijos užburia ir intriguoja siužetais, herojų gyvenimo vingiais ir jų sąsajomis su kūryba.

Antras svarbus aspektas – tai visada kolektyvinis mokytojų darbas! Esu labai dėkinga ne tik už padrąsinimą surinkti knygelei medžiagą, bet ir už geranoriškus patarimus, korektūras, redagavimą, iliustravimą! Prie knygelės apie Klodą Debiusi išleidimo daug prisidėjo ne tik mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė, kurios akiratyje visada yra kiekviena leidybos proceso dalis, bet ir mokytoja metodininkė Jurgita Lapienytė – puiki pasakotoja, nuostabiai jaučianti vaikus pedagogė, empatiškas ir geranoriškas žmogus.

Klodas Debiusi vaikystėje buvo mano mylimiausias kompozitorius. Man labai patiko jo pjesės, grojamos muzikos mokykloje: Arabeska, „Mėnulio šviesoje“, „Mergaitė lino spalvos plaukais“. Tačiau tikslingai ieškant ir sisteminant informaciją knygelei man atsivėrė ir visai nepažintas Debiusi: egocentriškas ir prieštaringas, svajingas ir žiaurus, talentingas ir magiškas, emocionalus kūryboje ir pernelyg racionalus asmeniniuose santykiuose.

-Kas jūsų nuomone yra būti laimingu? – kartą buvo paklaustas Debiusi.

– Mylėti, – atsakė jis.

– O būti nelaimingu?

– Mylėti per karštai,- atsakė Debiusi.

Jo įsivaizduojama laimė – tai trapus miražas, kurio siekiama, kurio ilgimasi, link kurio veržiamasi ir kuris visomis savo šviesomis ir spalvomis sumirguliavo jo kūryboje, o realybėje vis dužo ir žeidė.“

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas