Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Smalsus skaitytojau!

Nuobodu skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau?

Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus?

Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas?

Visa tai galėsite sužinoti mokytojos ekspertės RASOS DERBUTIENĖS projekte – knygelių serijoje apie didžiųjų kompozitorių gyvenimą.

Devintoji serijoje knygelė, tik ką iš spaustuvės atkeliavusi ir į jaunųjų skaitytojų rankeles patekusi „MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS: SKAMBANTIS SPALVŲ PASAULIS“.

Ją parengė Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojos RIMA EIGIRDIENĖ ir JURGITA LAPIENYTĖ.

Tai pirmoji ciklo knygelė, skirta būtent Lietuvos menininkui.

Rima Eigirdienė: „Kai mokiausi muzikos mokykloje, mano fortepijono mokytojos klasėje buvo pakabinta M. K. Čiurlionio „Piramidžių sonatos” ciklo dalis. Labai mėgau ją stebėti, norėjau pažinti, suprasti, įžvelgti. Taip prasidėjo didžiojo žmogaus, kūrėjo, filosofo pažinimo kelias, kuris tęsiasi ir šiandien. Būties stebuklo gelmė ir vizija, gebėjimas žvelgti į pasaulį kaip į nuolatos beribėje erdvėje kintantį garsų ir spalvų darinį, kurio, deja, dažnai mes nepastebime, paskendę kasdienybės rūpesčiuose.”

Čiurlionis sakė: „Bet reikia turėti šviesos su savim, iš savęs…” Kiekvienas jo kūryboje gali pajusti šviesą, šilumą, ramybę ir viltį. Tereikia įžvelgti ir įsiklausyti.

Dėkojame M. K. Čiurlionio namų direktoriui prof. Rokui Zubovui už konsultacijas, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorei Dainai Kamarauskienei, direktoriaus pavaduotojai-vyriausiajai fondų saugotojai Nijolei Adomavičienei, rinkinių saugotojai Danutei Gruzdienei už M. K. Čiurlionio paveikslų skaitmeninius vaizdus bei nuotraukas ir jų pateikimą.

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas