Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tarptautinė frankofonijos diena – prancūzų kalbos bei frankofonijos kultūros šventė, minima kovo 20-ąją. Ne tik šią dieną, bet ir visą kovo mėnesį apstu renginių, kviečiančių pasinerti į frankofonišką kultūrą. Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija ir Kauno 1-oji muzikos mokykla solidarizavosi su šventės rengėjais ir šia proga kovo 24-ąją į J. Dobkevičiaus progimnazijos salę sukvietė Kauno muzikos mokyklų jaunuosius atlikėjus, grojančius fortepijonu.

Mokinių atliekamos, skambiais perliukais suvertos prancūziško kolorito pjesės žavėjo minkšta ritmika, subtilia harmonija, rafinuotomis intonacijomis, besiskleidžiančiomis ažūriniais melodijų siuviniais. Nuostabai atlėgti neleido pianistų atžalynui vadovavusios renginio vedėjos Miglė Grosaitė ir Emilija Gajauskaitė, suteikusios progą gėrėtis prancūzų kalba. Miglė ir Emilija išties nusipelno atskiro reveranso, nes jų parinkti vizualūs kūrybos darbai (iš „Pinterest“ puslapio) ne tik leido grožėtis Prancūziją menančiais vaizdais, bet ir puikiai atliepė, papildė atskiras fortepijonines miniatiūras bei pasitarnavo kaip visą koncertą jungianti medžiaga.

Prancūziškos koncerto estetikos koncepciją paryškino ir atlikėjų apgalvota, išradinga apranga (žr. nuotraukas).

Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Violeta Jucevičienė džiaugėsi iškalbingais skaičiais: festivalyje skambėjo 20-ies kompozitorių 27 fortepijoninės kompozicijos; renginyje dalyvavo 5 muzikos mokyklos; fortepijonu grojo 35 mokiniai (28 jų mokosi Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje!); mokinius ruošė 20 mokytojų.

Elegantišką, spalvingą prancūzų fortepijoninės muzikos festivalį vainikavo J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorės Linos Viršilienės palinkėjimai, motyvuojantys moksleivius ir toliau temptis, tobulėti, t. y. įprasminti mokymosi kasdienybę ir taip auginanti brandų požiūrį į meną. Skambiam, plačiam skrydžiui simboliškai kvietė ir J. Dobkevičiaus sukonstruoto lėktuvo modelis, kurį mokiniams kaip atminimo dovanėlę įteikė mokytoja metodininkė Gema Rudzevičienė.

 

Parengė mokytoja ekspertė Eglė Valantinienė

Nuotraukos: mokytojos ekspertės Violetos Jucevičienės

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas