Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dar visai neseniai Kauno miestas paskelbė, jog “pradeda naują etapą, kurį visa Lietuva žinos „Kaunas auga“ vardu. Tai – realybėje kuriama sėkmės istorija apie veržlų, ambicingą ir augantį miestą, kurį kuria darbštūs, kūrybingi ir didelių svajonių turintys žmonės. <…> Kaunas auga – žmonėmis, idėjomis, planais, renginiais <…>.“ [1]

Prie kuriamo naujo – kultūriškai turtingesnio – Kauno veido prisideda ir Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos (KSMM) bendruomenė. Prieš metus reorganizuota Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla išsiplėtė iki Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos statuso, tad kartu su augančia mokykla išaugo ir organizuojamų renginių mastai. Sausio 5-ąją KSMM suorganizuota I tarptautinė virtuali konferencija „Muzikos ir šokio menų sintezė pedagoginėje praktikoje“ tapo tarsi tematine įžanga į jau antrąjį tarptautinį šių metų renginį: sausio 14 dieną KSMM puošni koncertų salė (Parodos gatvėje) griaudėjo gausiais aplodismentais – tą vakarą buvo teikiami I-ojo tarptautinio jaunųjų pianistų festivalio-konkurso „Grand Pas“ laureatų ir dailininkų konkurso „Grand Pas“ laureatų apdovanojimai.

Šis Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos fortepijono skyriaus festivalis – konkursas nuo 2017 metų buvo organizuojamas kaip respublikinis renginys, kviečiantis jaunuosius pianistus giliau susipažinti su įvairių epochų ir stilių šokio žanro muzika nuo baroko iki dabartinių laikų, tačiau šiais metais išaugo iki tarptautinio masto renginio. „Grand Pas“ („Didelis žingsnis“), atsižvelgiant į klasikinio baleto spektaklio kulminacinės dalies prancūziškos kilmės termino reikšmę, apibrėžiamas kaip „sudėtinga, turinti daug dalių muzikinė šokio forma, užgimusi romantizmo epochoje <…>, kuri poetiškai apibendrindavo ir atskleisdavo šokio technikos grožį.“ [2]

Festivalis – konkursas „Grand Pas“ nuo pat savo gyvavimo pradžios unikalus tuo, kad organizuojamas kaskart bendradarbiaujant su Kauno Dailės gimnazija. Dailės gimnazijai suorganizavus dailininkų (moksleivių) konkursą, buvo sukurtas konkurso logotipas, o gražiausi jaunųjų dailininkų piešiniai šokio tematika tampa originaliu ir nuolat besikeičiančiu pianistų laureatų diplomų pagrindu. Be to, jaunųjų dailininkų gražiausi piešiniai šokio tematika konkurso metu kiekvienąkart užpildo ir puošia KSMM erdves bei būna eksponuojami laureatų apdovanojimo salėje.

Šiais metais festivalio – konkurso „Grand Pas“ dalyviai turėjo galimybę renginyje dalyvauti įprastu būdu arba virtualiai, atsiųsdami atliekamų dviejų skirtingų epochų šokių vaizdo įrašą. Tokiu būdu renginio geografija smarkiai išsiplėtė – jame dalyvavo jaunieji pianistai iš Latvijos, Portugalijos, Ukrainos ir Armėnijos, o lietuviškoji festivalio – konkurso geografija nuo Vilniaus, Kauno rajono, Kaišiadorių, Krekenavos, Vilkaviškio, Raseinių, Prienų siekė iki Biržų.

Festivalio – konkurso „Grand Pas“ dalyviai varžėsi keturiose kategorijose, kurių kiekvienoje buvo išskirtas ryškiausiai pasirodęs atlikėjas, apdovanotas Grand Prix prizu. Virtualiai konkurse dalyvavusių pianistų pasirodymai buvo vertinami atskirai. Konkurso vertinimo komisijos darbui vadovavo iš Siguldos menų mokyklos „Baltais fligelis“ pakviesta fortepijono mokytoja Sanita Klešnieks, kuriai esame nuoširdžiai dėkingi už bendradarbiavimą, o virtualaus festivalio-konkurso „Grand Pas“ vertinimo komisijoje pirmininkavo KSMM fortepijono mokytoja metodininkė Irina Tranauskienė.

Žiuri komisijos sprendimu, šiais metais I -ajame tarptautiniame jaunųjų pianistų festivalyje-konkurse „Grand PasGrand Prix apdovanojimus pelnė:

  • Narek Matevosyan (mokytoja Armine Soghomonyan) virtualaus festivalio – konkurso „Grand PasC kategorija;
  • Saulė Ivanauskaitė (mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė) – A kategorija;
  • Viltė Mačenskaitė (mokytoja ekspertė Rūta Varnienė) – B kategorija;
  • Skaistė Vaidelytė (mokytoja metodininkė Vitalija Mačiokienė) – C kategorija;
  • Rasa Petrauskaitė (mokytoja metodininkė Agnė Pranculytė – Jončienė)D kategorija.

Visa gausi tarptautinio festivalio – konkurso „Grand Pas“ organizavimo grupė nuoširdžiai dėjo didžiules pastangas tam, kad konkursas kiekvienam jame dalyvavusiam vaikui taptų įsimintina švente, todėl visiems atlikėjams buvo įteikti prisiminimo suvenyrai: spalvingos ir įdomios KKFMD išleistos knygelės apie garsiausių kompozitorių gyvenimą, originalieji laureatų diplomai, medaliai bei muzikinės tematikos formų skanumynai.

Apdovanojimų ceremonijos šventiškai iškilmingą nuotaiką kūrė smuiko mokytojos metodininkės Remigijos Kasparaitytės vadovaujamas ansamblis (koncertmeisterė metodininkė Angelė Dumčiuvienė), o į temperamentingą šokio sūkurį visus salėje esančius klausytojus įtraukė ir panardino savo pianistiniu virtuoziškumu stebinantis Emilijos Lokcionkinaitės ir Iustinos Kaleinikovos fortepijoninis ansamblis (mokytoja metodininkė Olga Petrušenko), atlikęs garsųjį A. Khachaturiano Valsą iš muzikos dramai „Maskaradas“. Renginio pabaigoje fortepijono metodinės grupės pirmininkė, fortepijono mokytoja ekspertė Rūta Varnienė, atsisveikindama su publika, linkėjo gyventi taip, kad norėtųsi šokti muzikuojant, ir kvietė susitikti jau 2025-aisiais.

Reiškiame nuoširdžiausią padėką visiems konkurso dalyvių mokytojams, negailėjusiems nei savo laiko, nei energijos, nei jėgų tam, kad I-asis tarptautinis festivalis-konkursas „Grand Pas“ suskambėtų pačios nuostabiausios gabaus ir žingeidaus jaunimo atliekamos šokių muzikos garsais! Mieli mokytojai, Jūsų dėka auga ne tik Kaunas, auga visa ateities Lietuva, kurianti draugystės ryšius su kitomis šalimis!

Nuoširdžiausiai dėkojame ir visiems konkurso dalyviams – jauniesiems pianistams – už atkaklumą, kantrybę, kasdieninį triūsą, didelį ryžtą augti ir tobulėti bei jų tėveliams, kuriems esame dėkingi už motyvacijos palaikymą ir skatinimą jaunimą prasmingai augti! Nuoširdžiausi sveikinimai Jums!

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė

Nuotraukų autorė Valerija Dmitrenko

[1] http://www.kaunas.lt/apie-kauna/kauno-zenklai/zenklas-kaunas-auga/

[2] https://lt.wikipedia.org/wiki/Marius_Petipa

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas