Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzikos istorijoje yra daugybė talentingų moterų kompozitorių, kurių kūryba ilgą laiką buvo nepastebėta. Siekdama su ja supažindinti, 2023 metų pradžioje Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla išleido pažintinį natų rinkinį „Moterų kompozitorių kūryba”. Jį sudariusios mokytojos Vilma Pečiukonytė ir Daiva Tareilytė-Juškienė kviečia jaunuosius pianistus į nepaprastą kelionę per muzikos istorijos šimtmečius nuo XII a. iki šių dienų, atrandant talentingų moterų kūrybinį palikimą fortepijonui.

Šiame 140 psl. leidinyje pristatoma net 45 moterų kompozitorių iš 16 šalių kūryba. Bandant rasti ne tik pedagogiškai tikslingus, bet ir savitus, skambius bei vertingus kūrinius, jame sujungti beveik 900 metų moterų kompozitorių kūrybos puslapiai – nuo įtakingiausių ir iškiliausių savo laikų moterų kompozitorių, tokių kaip Hildegard von Bingen, É. J. de La Guerre, C. Schumann, C. Chaminade iki šiuo metu kuriančių B. Arens, L. Šukailo, R. Šerkšnytės, Z. Bružaitės, N. Galiamovos, K. Vasiliauskaitės ir kitų Lietuvos bei užsienio autorių. Rinkinio pabaigoje pateikiamos kompozitorių biografijos ir trumpai apžvelgiami jų kūrybos bruožai.

Su leidiniu galima susipažinti Nacionalinėje Martyno Mažvydo ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bibliotekose. Norintys įsigyti leidinį dėl informacijos gali kreiptis į Vilmą Pečiukonytę el. paštu vilmapec@gmail.com

Žemiau pateikiama rinkinyje esančių kūrinių fragmentų nuoroda:

https://youtu.be/sc3h4OZeX-k

Moterų kompozitorių kūryba_Turinys

 

 

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas