Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Įsibėgėjęs pavasaris klausytojus džiugina muzikinių renginių gausa. Papildomo fortepijono klasė ypatinga tuo, kad antras instrumentas gali tapti ta erdve, kurioje jautiesi saugus, laisvas, drąsus skleistis muzikalumui, fantazijai, saviraiškai… Tai terpė, kurioje mėgaujiesi muzikavimo malonumu žinodamas, kad mažytė pamokėlė gali tapti artimųjų džiaugsmu išgirsti visapusiškesnį augančio profesionalo paveikslą.

Papildomo fortepijono klasės pedagogai stengiasi išnaudoti įvairias muzikavimo galimybes, todėl kasmet organizuoja vis daugiau renginių, kurie dalyvių mielai priimami ir tampa tęstiniais. Vienas  jų – papildomo fortepijono klasės mokinių ir mokytojų ansamblinio muzikavimo koncertas ,,Pagrokime kartu“, įvykęs šių metų gegužės 8 dieną Kauno 1-osios muzikos mokyklos G. Kuprevičiaus koncertų salėje. Ne vienam atlikėjui tai buvo pirmoji instrumentinė sceninė patirtis, mokiniams talkino juos ruošę pedagogai. Atsargūs mažųjų atlikėjų pirmieji garsai virto pašėlusiais šokiais, vaizdingais ir mielais gyvūnų paveikslais, spalvingomis nuotaikomis, gamtos peizažai… Ansamblinis muzikavimas tuo ir žavus, kad galima pajusti muzikavimo bendrumą, įsiklausymą vieno atlikėjo į kitą, siekti bendro meninio vaizdo vienas kitą papildant, palaikant ar atvirkščiai – įsiklausant ir netrukdant, bet išgirstant ypatingą ansamblio partnerio niuansą. Muzikavimas kartu patrauklus pradedantiesiems atlikėjams dėl sodraus instrumento skambesio, saugumo, jaučiant kito ansamblio dalyvio artumą ir palaikymą, smagumo groti šalia patyrusio profesionalo, leidžiant sau ir klausytojui mėgautis muzikos garsais, emocijomis, pojūčiais.

Koncerto atlikėjus palaikė ne vertinanti, o draugiška ir geranoriška publika, kuriai kiekvienas dalyvis yra svarbus ir ypatingas – savo galimybėmis, drąsa, gabumais, unikalumu.

Džiaugiamės darniu papildomo fortepijono klasės darbu, kūrybingumu, gera nuotaika. Lauksime šios klasės entuziastų kituose renginiuose!

 

Parengė Aušra Leonavičienė

Nuotraukos Violetos Jucevičienės

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas