Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos pirmininkė Violeta Jucevičienė pianistų bendruomenei yra žinoma kaip pedagogė – kūrėja. Jos leidiniai ne vienerius metus papildo mokomosios medžiagos muzikos ir meno mokykloms repertuarą. Pirmoji knygelė „Užduotys jaunajam pianistui“, 2003 metais išleista „Šviesos“ leidyklos, džiugino mažuosius pianistus išradingumu, žaismingumu ir spalvingumu. 2012 metais pradžiamokslių lobyną papildė dvi knygelės „Mokausi skambinti fortepijonu“. 1-oji knyga skirta smuiko rakto įsisavinimui, iš karto formuojant grojimo abiem rankom įgūdžius. 2-oji knyga skirta boso rakto mokymuisi. Kūrinėliai išdėstyti  sudėtingumo principu, yra daug lietuvių liaudies dainelių. 3-oji knyga – etiudai pradinėms klasėms: nesudėtingi, aiškios faktūros, lavinantys įvairią techniką. 2021 metais Violeta Jucevičienė kartu su mokytoja metodininke Vida Grigaitiene išleido rinkinį „Prima Vista Barokas“, skirtą skaitymo iš lapo įgūdžių lavinimui.

Šiemet dienos šviesą išvydo naujas leidinys. Kovo 30 dieną Garliavos meno mokykloje buvo pristatyta ketvirtoji autorinė Violetos Jucevičienės knyga „Akvarelės“. Tai programinių pjesių rinkinys, papildantis muzikos ir meno mokyklų lietuviškos muzikos repertuarą. Graži kūrinėlių melodika, nesudėtinga ritmika ir patogi faktūra yra patraukli tiek mokiniams, tiek mokytojams, siekiantiems plėsti repertuarą bei užtikrinti greitą mokymosi tempą. Koncerte dalyvavo Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Veiverių A. Kučingio meno mokyklos bei Garliavos meno mokyklos mokiniai. Renginio vedėja bei sumanytoja fortepijono mokytoja metodininkė Skaidrė Maldonienė sukūrė jaukią ir draugišką aplinką, įdomiai pristatė kiekvieną atlikėją ir jo atliekamą kūrinį. Ji autorei uždavė klausimus, kurie nuotaikingai nuteikė ne tik klausytojus, bet ir mokinius, išsklaidė baimę ir įtampą. Autorė papasakojo apie savo kelią į profesionalią muziką, apie kūrybinių idėjų gimimą bei kūrinių atsiradimą. Koncertui mokinius paruošė mokytojai Rytis Janilionis, Skaidrė Maldonienė, Violeta Jucevičienė, Aušra Banaitienė, Aldona Didžiulytė, Renata Morkūnienė, Rasa Derbutienė, Kristina Baltušienė, Janina Urbonavičienė. Skambėjo pjesės „Porcelianinė lėlė“, „Gintariniai riešutai“, „Miško tankmėje“, „Lietaus lašai“, „Išdykėliai meškiukai“, „Sieninio laikrodžio pasakojimas“ ir kt. Tokios programinės muzikos atlikimas turtina mokinių vaizduotę, plečia muzikinės minties akiratį, o pabuvimas gražioje salėje ir jaukioje  aplinkoje ugdo sceninę kultūrą ir patirtį.

Norisi pažymėti, kad mokytoja Violeta Jucevičienė yra visapusiška menininkė: ji pati kuria piešinėlius bei iliustruoja savo knygeles, taipogi ji yra natografė ir knygelių maketuotoja.

Renginio dalyviai dėkojo autorei įteikdami gėles, o atlikėjai buvo apdovanoti padėkos raštais ir naujausiu leidiniu „Didieji muzikos genijai“ apie M. K. Čiurlionį, kurį išleido Kauno 1-oji muzikos mokykla ir KKFMD.

                                                                     Parengė Aldona Didžiulytė

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas