Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Muzika gali pakeisti pasaulį, kadangi ji gali pakeisti žmones.“

P. D. Hewson

Garliavos meno mokykloje nuskambėjo I-asis Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Scherzo” .
„SCHERZO“ (it. „pokštas“) – ne veltui pasirinktas konkurso pavadinimas. Tai muzikos, dviejų pjesių žaismas. 2020 metais Garliavos meno mokyklos fortepijono skyriaus mokytojoms pasiūliau – kodėl gi nesurengus konkurso pianistams, kuriame skambėtų tik pjesės? Užduotis nėra lengva, bet daug platybės fantazijai!

Pirmasis bandymas buvo 2020 metų žiemą. Pakvietėme aplinkinių mokyklų mokytojus ir jų mokinukus. Konkursas tikrai nenuvylė, mūsų lūkesčiai pasiteisino. Žinoma, pamatėme ką reikėtų taisyti. Smagu buvo, kad konkursas vyko salėje, klausantis gyvo atlikimo, išgyvenant nepakartojamas kiekvieno pianisto kūrybines akimirkas.

Bet gyvenimas keičiasi ir mes visi prisitaikom prie naujų iššūkių… Kaip ir daugelis dabartiniu metu organizuojamų renginių, šiais metais konkursas (jau respublikinis) vyko nuotoliniu būdu (buvo klausomi ir vertinami dalyvių vaizdo įrašai). Mes jau prisitaikėme prie nuotolinio darbo, kuris tęsiasi metus. Tai nauja patirtis, paskatinusi visus pakoreguoti savo darbo procesą, įvedant naujus metodus. Ir mokiniams ir mokytojams nėra paprasta perteikti muzikinį pojūtį, garso išgavimo kokybę, rasti optimaliausius būdus padaryti gerą vaizdo įrašą, kai mus skiria ekranas. Rezultatas puikiai atsispindi jaunųjų pianistų įrašuose. Smagu matyti, kaip visi stengiasi ne tik pagroti, bet ir sukurti estetišką namų aplinką.

Konkursas „SCHERZO“ sulaukė 60 jaunųjų pianistų iš visos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų (Garliavos, Kauno, Klaipėdos, Prienų, Veiverių, Jonavos, Šilutės, Marijampolės). Dalyvių įrašų klausė ir objektyviai vertino kompetetinga žiuri: pirmininkė Kauno 1-osios muzikos mokyklos pavaduotoja ugdymo reikalams, mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė, nariai – Garliavos meno mokyklos fortepijono skyriaus vedėja, mokytoja metodininkė Skaidrė Maldonienė, Veiverių meno mokyklos fortepijono skyriaus vedėja, mokytoja metodininkė Renata Morkūnienė, Kauno 1-osios muzikos mokyklos vyresnysis mokytojas, KTU humanitarinių mokslų doktorantas Domantas Milius.

Programą sudarė dvi skirtingų epochų ir charakterių pjesės. Mokytojos parinko įdomius kūrinius – skambėjo įvairių epochų ir žanrų, žinomiausių kompozitorių pjesės.

Jaunieji pianistai buvo suskirstyti į penkias kategorijas pagal klasės. Norime pasidžiaugti labai gražiu konkurso dalyvių pasirodymu. I vietos laureatais tapo net 23 atlikėjai, II vietą laimėjo 28, III vietą – 4 jaunieji pianistai. Grand Prix laimėjo talentinga 2 klasės pianistė iš Šilutės meno mokyklos Liepa Žadeikaitė! Ją paruošė mokytoja Žydrė Adomaitienė.

Esame dėkingi mokyklos direktorei Reginai Guobei, pavaduotojai ugdymo reikalams Ivetai Budnikienei, kurioms padedant įvyko I-asis respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „SCHERZO“.

Dėkojame visiems mokytojams, kurie įdėjo daug širdies, profesionalumo, kad jaunieji pianistai nudžiugintų mus savo atlikimu. Ačiū!!! Lauksime kitais metais! Likime sveiki!

Parengė Audronė Gudžienė

momentas 2

Grand Prix laimėtoja Liepa Žadeikaitė

momentas 1

Groja Rugilė Skučaitė

Dalyviai

2020 m. konkurso dalyviai

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas