Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Daugiau nei šimtas spalvingais kostiumais ir kaukėmis pasipuošusių vaikų, įvairiais instrumentais skambanti muzika, melodingos ir linksmos dainelės, šventiška nuotaika. Tai nuotaikingas respublikinis teatralizuotas muzikos festivalis „ZOOMUZIKA – 2024“, vienas smagiausių metų renginių mūsų mažiesiems atlikėjams.

Festivalį „ZOOMUZIKA“ organizuoja Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla. Šis renginys yra tradicinis, jau laiko patikrintas ir skaičiuoja ne pirmus savo gyvavimo metus. „Nuolat ieškau įdomių idėjų ir kitokio formato koncertų,  norisi sukurti kažką neįprasto. Pasitarėme su pavaduotoja ugdymui Lina Jančiuviene ir pagalvojome: o kodėl gi nesuorganizuoti gyvūnams skirto koncerto? Ši idėja kilo todėl, kad pradiniame muzikiniame etape mokinukai groja nemažai kūrinių apie gyvūnus. Nusprendėme, kad tai gali virsti teatralizuotu koncertu, kuriame vaikai turi užduotį įsikūnyti ir apsirengti savo atliekamo kūrinio personažu. Užgimęs kaip mokyklinis koncertas renginys šiai dienai virto labai patraukliu ir visų vaikų laukiamu  respublikiniu festivaliu. „Kad šis renginys kiekvieną kartą vyktų kaip naujas spektaklis, dirba visa komanda“, – pasakoja šio festivalio sumanytoja ir koordinatorė Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos Muzikos skyriaus vedėja Jovita Tarvidienė.

Originalios idėjos, gražios iniciatyvos visada atranda savo vietą koncertinėje estradoje, dalyvių skaičius kasmet auga, o šiemet perkopė ir 100. Šiemet renginyje dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Kauno, Kauno rajono, Tauragės, Prienų, Šilalės, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Jonavos, Telšių.

Balandžio 12 d. į atsinaujinusią Kauno viešosios Ąžuolyno bibliotekos „Žvaigždžių salę“ nuo ankstyvo ryto rinkosi mažieji žiūrovai, jų tėveliai, mokytojai ir visi norintys išgirsti ir pamatyti mažųjų atlikėjų įvairiausių gyvūnėlių istorijas. Vaikai pavirto savo pamėgtais herojais: Boružėle, Kiškučiu, Katinėliu, Meškiuku, Šuniuku, Krokodilu, Voveryte ir daugeliu kitų žvėrelių personažų. Muzikuojantys 1-4 klasių vaikai įtraukė visus klausytojus į nuotaikingą ir spalvingą teatralizuotą muzikinį spektaklį. Festivalio dalyviai ne tik atliko muzikinius numerius – į sceną žengė, ropojo, šuoliavo, atjojo savo personažu pavirtę mažieji „aktoriai“. Tai buvo puiki proga skleistis vaikų kūrybiškumui, muzikalumui, artistiškumui, įgyti sceninės patirties ir pajausti muzikavimo džiaugsmą.

Festivalį paįvairino nuotaikingi Kauno M. Petrausko scenos menų mokyklos teatro studijos „TeAtras“ vaikų pasirodymai (mokytoja Vitalija Vyšniauskaitė). Vyko kūrybiškos ir linksmos gyvūnų personažų įgarsinimo „varžytuvės“, o teisėjais tapo salės žiūrovai, gausiais aplodismentais išrinkę pasirodymo favoritus.

Renginį vedė Kauno M. Petrausko scenos menų mokyklos mokytojai Lukas Katinas ir Evelina Butienė.

Žiūrovai nuoširdžiai palaikė visus atlikėjus, tad šventė buvo graži ir jauki. Visi mažieji artistai, jų mokytojai ir koncertmeisteriai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Parengė mokytojos metodininkės Agnė Pranculytė-Jončienė,

Evelina Butienė

Fotografavo Laima Geležė

 

 

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas