Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pagrindinis KKFM draugijos uždavinys – sudaryti sąlygas pedagogų ir jų mokinių saviraiškai, padėti kelti kvalifikaciją, rengti seminarus ir konferencijas, konkursus, festivalius tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Ketveri metai, kai perėmiau Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos vairą, prabėgo lyg akimirka. Laikmetis pasitaikė sudėtingas. Per pandemijos laikotarpį turėjome prisitaikyti prie kitokių bendravimo formų, buvo daug nuogąstavimų, ar pavyks įgyvendinti visus numatytus projektus ir renginius.

Džiaugiuosi, kad mūsų veikla ne tik nesustojo, bet ir dar labiau išsiplėtė: 2018 metais draugija turėjo 200 narių, o šiuo metu draugija vienija 290 narių.

Startavo atsinaujinusi draugijos internetinė svetainė  www.pianistas.lt, už kurią esu labai dėkinga svetainės administratorei Jurgitai Lapienytei ir Rūtai Zalieckienei, padėjusiai sukurti svetainę. Svetainės puslapiuose skaitykite naujus straipsnius, ieškokite informacijos apie draugijos organizuojamus renginius, susipažinkite su naujais leidiniais. Rašykite mums, dalinkitės savo naujienomis, reklamuokite savo kūrybą ir leidinius.

Siekiant bendravimo ir tarpdalykinio bendradarbiavimo išleidome ne vieną leidinį. Tai solfedžio užduočių knygelė „Nepaprasti nuotykiai natų karalystėje“, kuri neleis vaikams nuobodžiauti solfedžio (ir ne tik) pamokose. Dienos šviesą išvydo knygelės, patrauklia forma supažindinančios su kompozitorių gyvenimu ir kūryba. Viso jų jau dešimt: J. S. Bach, A. Vivaldi, L. van Beethoven, W. A. Mozart, F. Schubert, R. Schumann, F. Chopin, J. F. Haydn, M. K. Čiurlionis, A. C. Debussy. Tikimės kitais metais šią nuostabių knygelių seriją papildyti naujais pasakojimais. „Prima vista. Barokas“– tai populiarių baroko epochos kompozitorių kūrinių aranžuotės. Leidinys sudarytas integruojant muzikos istorijos programose aptariamus baroko epochos kompozitorius ir jų kūrybą. „Akvarelės“– V. Jucevičienės autorinių fortepijoninių pjesių rinkinys, kuris šiuolaikiniam pedagogui padės užtikrinti greitą mokymosi tempą ir pasiekti apčiuopamų rezultatų.

Tęsiame glaudų bendradarbiavimą su Kauno švietimo inovacijų centru, Kauno rajono švietimo centru, VDU muzikos akademija, tarptautine kultūros unija „Edelweiss“ (Viena, Austrija).

2018-2022 metais mokytojai kėlė savo dalykinę kvalifikaciją seminaruose: „Fortepijoninio pedagoginio repertuaro aktualijos. Naujų leidinių fortepijonui pristatymas“ (2018 m. Jungtinė lektorių komanda), „Romantizmo epochos pedagoginio repertuaro fortepijonui kūrėjai: C. GURLITT kūryba“ (2022 m. Jungtinė lektorių komanda), „Fortepijono muzikos atlikimo pagrindiniai principai atsižvelgiant į stiliaus ir epochos ypatumus“ (2022 m. Jungtinė lektorių komanda). LMTA lektorės, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojos ekspertės dr. Gabrielės Kondrotaitės seminaruose: „Fortepijoninės programinės muzikos interpretacija“, seminare „Etiudai kaip technikos lavinimo ir interpretacinės įvairovės ugdymo priemonė“, seminare „Ansamblinis muzikavimas. Kūrinių interpretavimo galimybės ir įvairovė“ bei seminare „Programinių pjesių fortepijonui interpretacijos“. Dalinomės savo patirtimi ir įžvalgomis respublikinėje nuotolinėje muzikos ir meno mokyklų mokytojų metodinėje konferencijoje „Grojimo pagrindų ugdymas muzikos/meno mokykloje įvairių poreikių vaikams“.

Pandemijos laikotarpiu išmokome organizuoti ne tik nuotolinius seminarus, bet ir festivalius bei konkursus. Didysis metų renginys – respublikinis jaunųjų pianistų festivalis-maratonas sėkmingai persikėlė į elektroninę erdvę. Todėl jaunųjų atlikėjų pasirodymais galėjome gėrėtis ne vieną dieną, o visą mėnesį, dovanodami jiems savo virtualius aplodismentus. 2022 m. lapkričio 26 d. maratonas vėl suskambėjo gražiausiose Kauno miesto salėse, pažymėdamas KKFMD 25-metį.

Vyko ir kiti draugijos suplanuoti, tradiciniais tapę renginiai.

Respublikiniai:

kasmetinis, išaugęs iki respublikinio Ettore Pozzoli etiudų festivalis,

respublikinis muzikos (meno) mokyklų fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių konkursas „Akcentai“,

respublikinis jaunųjų pianistų festivalis „Muzikinė mozaika“,

respublikinis konkursas „Piano-tech“,

II respublikinis fortepijoninių duetų ir kamerinių ansamblių konkursas „Kaunas forte-duo 2020“,

II respublikinis festivalis-konkursas „Piano-Ambitus“,

respublikinis jaunųjų muzikantų konkursas „Muzika-@”,

X respublikinis pianistų konkursas „Garsų vaivorykštė“,

I nuotolinis respublikinis papildomo instrumento (fortepijono) konkursas „Attacca“,

V-asis respublikinis muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų konkursas „Jaunieji fortepijono lyderiai 2022“,

nepamirštamas konkurso laureatų koncertas „Jaunieji fortepijono lyderiai ir VDU kamerinis orkestras“.

Tarptautiniai:

tradicinis tarptautinis kamerinio muzikavimo festivalis „Garsų išdaigos“,

I tarptautinis pianistų ir fortepijoninių duetų konkursas „XX century music+“,

II tarptautinis jaunųjų muzikantų konkursas „Trofeo musicale“,

tarptautinis konkursas-festivalis „Edelweiss“ (Viena, Austrija),

VI tarptautinis konkursas „Olimpo musicale 2022“,

III tarptautinis konkursas „Trofeo musicale“.

Šiuos mokslo metus apvainikavo rugsėjo 16-tąją Kauno „Vyturio“ gimnazijos Aktų salėje vykusi respublikinė konferencija „Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos 25-rių metų raidos aktualijos ir knygos, skirtos draugijos įkūrėjai Vitai Karužaitei atminti pristatymas“. Knygos „VITA KARUŽAITĖ“ sudarytoja bei idėjos autorė – „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus fortepijono mokytoja ekspertė Aldona Didžiulytė.

Tikiuosi, kad ir toliau sėkmingai bendrausime bei bendradarbiausime ir įgyvendinsime visus užsibrėžtus tikslus. Linkiu visiems draugijos nariams naujų įdėjų ir energijos joms įgyvendinti.

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos

pirmininkė Violeta Jucevičienė

Draugijos pirmininkė

Violeta Jucevičienė, +370 676 26289

Svetainės administratorė

Jurgita Lapienytė, +370 613 18686

 

Rašykite mums: draugija@pianistas.lt

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija
Adresas: Vytauto pr. 44, LT-44329 Kaunas
Kodas: 191950127
A/s: LT134010051003878416,
Bankas: AB LUMINOR bankas